Az Orbán-rendszert kutatta Ádám Zoltán, a Corvinus kirúgott docense
Ádám Zoltán a hazai rendszer politikai gazdaságtanát, a hatalom központosítását és a hatalom feletti korlátok leépítésének folyamatát elemzi tanulmányaiban.
Ádám Zoltán a hazai rendszer politikai gazdaságtanát, a hatalom központosítását és a hatalom feletti korlátok leépítésének folyamatát elemzi tanulmányaiban.
Elfogadhatatlannak tartják, hogy kollégájukat egy olyan eljárás eredményeként bocsátották el, amely "nem felel meg a vizsgálattal szemben támasztható eljárási szabályoknak, normáknak."
Levelet írtak a hallgatók az intézmény rektorának a Közgazdaságtan Intézet kirúgott docense miatt.
Ő mentette fel a két eljárás alá vont egyetemi vezetőt a protekciós etikai ügyben.
A hvg.hu arról írt, négy etikai eljárás is indult a budapesti egyetem protekciós ügyében, az egyetem időközben lemondott rektorát, Takáts Elődöt első fokon elmarasztalták, másodfokon felmentették és egy másik egyetemi vezető szerepét is vizsgálják.
Jövő őszre elkészül a Budapesti Corvinus Egyetem Ménesi úti campusa.
478 pont – ennyivel lehetett bekerülni a Budapesti Corvinus Egyetem angol nyelvű nemzetközi gazdálkodás alapképzésére. A nemzetközi tanulmányok szakon is extrém magas – 477 pontos – határt húztak, ennek a képzésnek az angol nyelvű változatát pedig 474 ponttal lehet elkezdeni. Idén egyébként 2059 hallgatót vettek fel az egyetem képzéseire – tíz százakkal kevesebbet, mint tavaly.
Megszerezte a Budapesti Corvinus Egyetem az egyik legrangosabb nemzetközi felsőoktatási szervezet minősítését, az AACSB-akkreditációt. A világ gazdaságtudományi képzéseket nyújtó felsőoktatási intézményeinek kevesebb mint 6 százaléka kapott ilyen akkreditációt.
2023 őszén elindítja az angol nyelvű filozófia, politika, gazdaság szakot a Budapesti Corvinus Egyetem. A képzés itthon még ismeretlen, de a nyugat-európai és az amerikai felsőoktatásban kifejezetten népszerű.
A szabály nagy felháborodást keltett egyetemen, ahol az egyetemi vezetés gyorsan és agresszívan végigvitt reformjai amúgy is sok feszültséget okoztak az elmúlt hónapokban.
Két előterjesztést is tárgyalt a Budapesti Corvinus Egyetem szenátusa az intézeti struktúra átalakításáról, és támogatást kaptak az új intézetek vezetői pozícióira pályázók is.
Corvinusosok nyerték meg a PRMIA Risk Management Challenge nemzetközi esettanulmány-verseny globális döntőjének egyik különdíját.
Impozáns homlokzat erősen századfordulós karakterelemekkel esetleg monumentális és minimalista – kíváncsiak vagyunk arra, hogy szerintetek melyik nagyobb egyetemnek van Magyarországon a legszebb épülete.