Minden hatodik serdülő alvászavarral küzd
Emiatt az iskolában is rosszabbul teljesítenek.
Emiatt az iskolában is rosszabbul teljesítenek.
Így "fegyelmezné" az önkormányzat a tizenkettedik osztályos diákokat.
Hol és hogyan alszanak a bálnák? - erre a kérdésre keresett és talált is választ egy brit tudományos magazin.
Ha túl korán kezdődnek az egyetemi órák, a hallgatók jegyei romlanak, és kevesebben is mennek be az előadásokra és szemináriumokra.
Ha az eredmények beigazolódnak, nem csak az alvásunkat, de a munkarendünket is az évszakokhoz kellene igazítanunk.
Hiába tenne jót a tizenéveseknek, ha az első óra csak fél kilenckor vagy kilenckor kezdődne, a legtöbb középiskolába legkésőbb háromnegyed nyolcra be kell érni.
Az amerikai Berkeley Egyetem kutatói most bebizonyították, hogy az alváshiány komoly hatással van például a segítőkészségre is. De mutatjuk, mire jutott a tudomány.
A 2020-as és a 2021-es iskolabezárások a diákok nagy részét megviseltek, de volt egy pozitív hatásuk is: reggelente tovább lehetett aludni. És ez mindenkinek jót tett.
Alvásproblémák, hasfájás – mind gyakori tünetei az iskolakezdés idején fellépő szorongásos zavaroknak. Akkor van baj, ha ezek nem átmeneti tünetek, hanem állandósulnak.
A vizsgaidőszakban majdnem mindenki kihagy egy-két éjszakát. A TED Ed videójából kiderül, mi történik, ha napokig ébren maradtok.
A koronavírus járvány és a nyári életmód jelentősen megváltoztatta mindenki alvási rutinját - hamarosan itt az idő visszaállni a megszokott kerékvágásba.
Hány óra alvásra van szükségük az óvodásoknak, a kisiskolásoknak és a középiskolásoknak? Mutatjuk.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.