A tizenévesek énképe védelmében megváltoztatják a YouTube algoritmusát
A videómegosztó platform korlátozni fogja bizonyos videótípusok ajánlását a tizenévesek profilján.
A videómegosztó platform korlátozni fogja bizonyos videótípusok ajánlását a tizenévesek profilján.
Az elmúlt napokban számos középiskola közzétette ideiglenes felvételi listáját, de március 22-ig az összes gimnázium, technikum és szakképző iskola elkészíti a rangsort. Amelynek az értelmezése nem is olyan egyszerű feladat, mint elsőre tűnik: mit jelent, ha egy diák csak a lista végén szerepel? Hogyan működik a felvételi algoritmus?
Évek óta egy algoritmus dönti el, hogy valakit felvettek-e az általa megjelölt szakra.
A kancellár.hu és az Eötvös Lóránd Tudományegyetem közösen második alkalommal rendezi meg 24 órás hackerversenyét felsőoktatási intézmények hallgatói számára az ELTE Déli Tömbjének Lovardájában 2009. március 20-án pénteken 14.00-tól.
A hazai közoktatási és felsőoktatási felvételi során használt algoritmust vizsgálják glasgow-i és budapesti matematikusok - közölte az Országos Felsőoktatási Információs Központ. Az úgynevezett "párosító" algoritmus a felvételizők intézményi preferenciái, a felvételin elért pontszámok és a szakok keretszámai alapján másodpercek alatt állítja össze, ki melyik egyetemre vagy főiskolára jut be. A kutatók szerint a hazai felvételi rendszerek sikeresek.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.