#adózás

Pályakezdés Csik Veronika

Egyetemről a munkába – tíz fontos kérdés, amire minden pályakezdőnek tudnia kell a választ

Hatalmas – talán a legnagyobb – váltás egyetemről átlépni a munkába, sok kérdést kell egyszerre megválaszolni és sok szabályt kell ismerni. Az első munkanap előtt jogosan merül fel: hány szabadnapom lesz; mikor érkezik a fizetésem; mit jelent a próbaidő és mi történik, ha megbetegszem? A tíz leggyakrabban felmerülő kérdés megválaszolásával segítünk, hogy ne legyen káosz a pályakezdés.

Közoktatás MTI

Diákmunkásokat figyelmeztet a NAV: így kell adózni

A nyári munkát vállaló diákok bejelentésére, adózásukra - a diákszövetkezeten keresztül vállalt munka kivételével - ugyanolyan szabályok vonatkoznak, mint más munkavállalókra - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken az MTI-vel.

Közoktatás Eduline

Diákok adózása: aki keres, az fizet?

Szülői támogatás, diákmunka, megbízásos jogviszony – az egyszerűsítésre váró adórendszer több területen is érinti a diákokat. Cikkünkben a jelenlegi szabályozás néhány fontos ismérvét tekintjük át.

Felsőoktatás Eduline

Mennyit keresnek a diplomás pályakezdők?

A diplomás pályakezdők országos átlagban havi bruttó 180 ezer forintra számíthatnak 33 műszaki, gazdasági, jogi és értékesítési munkakörben, és havi bruttójuk két év gyakorlat után mehet valamivel 200 ezer forint fölé - áll a HVG Diploma különszámában megjelent elemzésben.

Közoktatás Eduline

Adózási alapismeretek jegyzet

AZ ADÓZÁS ALAPFOGALMAI, ÁLTALÁNOS FORGALMI ADÓ, HELYI ADÓK, ÉPÍTMÉNYADÓ, MAGÁNSZEMÉLYEK, VÁLLALKOZÓK KOMMUNÁLIS ADÓJA, ÁFA, különleges adózási módok, HIPA (Iparűzési adó), IFA (idegenforgalmi adó), A helyi adók befizetéséről: GÉPJÁRMŰADÓ