A világ legjobb 2 százaléka közé került 57 BME-s kutató
Megjelent az idei lista a tudományos világ legjobbjairól.
Megjelent az idei lista a tudományos világ legjobbjairól.
Tizenegy részrangsor szerint "értékelte" a brit Times Higher Education a világ egyetemeit. Mutatjuk a szakterületek legjobbjait.
A tengerentúlon elég komoly watchdog-szereppel működnek egyetemi újságok, így nem most fordul elő először, hogy következménye van annak, amit a diákújságírók megírnak.
A Stanford Egyetem kutatói meglepő eredményre jutottak, amikor a tizenéves diákok agyát vizsgálták.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemről, valamint a Semmelweis Egyetemről került fel a legtöbb kutató arra a listára, amelyet a Stanford és az Elsevier állított össze. Azokról a kutatókról készítettek adatbázist, akiknek a tanulmányaira a legtöbbször hivatkoztak.
A muszlim országból származó diákjaik kitiltása túl sok kárt okoz a tudományos életben.
A QS körülnézett a világ egyetemein, melyik diplomájával lehet legkönnyebben elhelyezkedni.
Jöhet a szúnyogvilág Shazamja.
Nem tudják kiszűrni a netes kamukat az amerikai fiatalok. Sokan még a reklámot sem tudják megkülönböztetni a hírektől.
Az amerikai Stanford University egykor dékánja szerint egy hozzájuk készülő diáknak ezeket már tudnia kell, de ha nem megy valaki elitegyetemre, akkor is fontos alapkészségek ezek.
A világ legnagyobb magánerőből alapított ösztöndíjprogramját hozta létre az amerikai Stanford University. A cél nem kisebb, mint a világ új vezetőinek kinevelése.
Egy miskolci oktató levédette Magyarországon a Complex Instruction Program nevű oktatási-tanulási programot. Ez azért érdekes, mert a módszert az Egyesült Államokban fejlesztették ki, és a kitalálói szabadon felhasználhatóvá tették.
Impozáns homlokzat erősen századfordulós karakterelemekkel esetleg monumentális és minimalista – kíváncsiak vagyunk arra, hogy szerintetek melyik nagyobb egyetemnek van Magyarországon a legszebb épülete.