Leállítottak egy kurzust egy lisszaboni egyetemen, csak fehér oktatókat alkalmaztak volna egy rasszizmusról szóló tanfolyamon
Nem az első, de ez volt a legerősebb kritika, ami az intézményt érte.
Nem az első, de ez volt a legerősebb kritika, ami az intézményt érte.
Már hatszor egyeztettek a kormánnyal, megoldás viszont még mindig nem született.
Portugáliában és az Egyesült Királyságban sem hoztak eredményeket a pedagógusok eddigi sztrájktárgyalásai. Már a lettországi pedagógusok is sztrájkkal fenyegetnek.
Több tízezer ember vonult az utcákra szombaton a portugál fővárosban, hogy magasabb béreket és jobb munkakörülményeket követeljen a pedagógusoknak.
Nemcsak Magyarországon, hanem Angliában, Walesben, Portugáliában és Skóciában is magasabb béreket és az oktatási helyzet javítását követelik az általános- és középiskolai tanárok.
Magyarország és Skócia után a portugál tanárok is beálltak a sorba; magasabb béreket, jobb munkakörülményeket és az oktatási miniszter lemondását is követelik.
Újabb európai országban - Portugáliában - kezdtek sztrájkba a pedagógusok. A cél itt is a munkakörülmények javítása és a béremelés.
Érdekes részét szabályozták a munkának Portugáliában.
Az olimpiának helyet adó Brazília az egyetlen ország Dél-Amerikában, ahol a spanyol helyett a portugál nyelvet beszélik. A portugálok egy okos trükkel hozták magukat helyzetbe a 15. században, így vethették meg kitartóan lábukat a kontinensen.
Impozáns homlokzat erősen századfordulós karakterelemekkel esetleg monumentális és minimalista – kíváncsiak vagyunk arra, hogy szerintetek melyik nagyobb egyetemnek van Magyarországon a legszebb épülete.