Elkészült az első 3D nyomtatott iskola a háború sújtotta Ukrajnában
Vannak szakértők, akik szkeptikusak a módszerrel kapcsolatban, mások szerint viszont 3D nyomtatással lehet majd a leggyorsabban újjáépíteni Ukrajna lerombolt városait.
Vannak szakértők, akik szkeptikusak a módszerrel kapcsolatban, mások szerint viszont 3D nyomtatással lehet majd a leggyorsabban újjáépíteni Ukrajna lerombolt városait.
Egy 3D nyomtatóból most először szolgáltak fel valódi, termesztett halfilét, hogy ezzel igyekezzenek meghaladni az évezredekkel ezelőtti húsfogyasztási szokásokat.
Az elmúlt években a 3D-nyomtatást mindenféle építkezéshez használták: otthonoktól a vállalkozásokat át, egészen a hidakig. Dubaiban pedig a világ első 3D-nyomtatott zsinagógája fog felépülni.
Gyakorlatilag pár óra alatt kész vannak az alapok.
Az iskola Madagaszkáron épül és állítólag sokkal ellenállóbb lesz, illetve a környezetet is jobban védi.
A Wroclawi Műszaki Egyetem hallgatói háromdimenziós nyomtatóval készítenek a koronavírus-fertőzés ellen is használható arcvédő pajzsot. Képgaléria.
Sokszor a hétvégét is az iskolában töltik azok a diákok, akik 3D-s társasjátékot terveznek egy magyar cég felhívására. A legjobbak pedig meg is tarthatják a nyomtatókat. A CraftUnique által idén második alkalommal megszervezett verseny kapcsolódik a Digitális Oktatási Stratégiához is.
Versenyre készítette, ám egy puszta díjnál jóval nagyobb sikert érhet el saját fejlesztésű robotkezével a 19 éves Vas Alexa Zsófia, a Nők a Tudományban Egyesület diáknagykövete.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.