Az 55-74 éves korosztálynak pedig 78 százaléka számít internethasználónak.
A GKI legfrissebb „Digitális kompetenciák Magyarországon” című kutatás szerint az alapfokú végzettséggel rendelkezők 75 százaléka, a felsőfokú végzettséggel rendelkezőknek pedig 97 százaléka használja naponta az internetet. Ezt azonban felülmúlja a 16-24 éves korosztály, ahol közel 100 százalékos a napi szinten internetet használók aránya.
A felmérésből az is kiderült, hogy a magyarok többsége inkább szórakozásra és kapcsolattartásra használja az internetet, mint sem ügyintézésre. Utóbbira csak minden negyedik ember használja a netet, míg például online tananyagok vagy tanfolyamok elérésére pedig csak minden ötödik.
A GKI azt is közzétette, hogy míg 2020-ban a lakosság csak 60 százalékának volt internete egy éven belül, addig ennek aránya 2023-ban, a koronavírus idején megugrott, és elérte a 70 százalékot.
A lakossági internethasználatnál azonban kiemelték, hogy komoly eltéréseket figyeltek meg az ország különböző területén. Az Észak-Alföldön 10 százalékkal alacsonyabb az internetkapcsolattal rendelkezők aránya, mint a fővárosban, ahol az arány 98%.
Legalább alapszintű általános digitális készségekkel pedig a magyar lakosság 64 százaléka rendelkezik, ezzel megelőztük az uniós átlagot, ami jelenleg 61 százalék.