Hat magyar képzőművész munkáit fejezhetjük be ebben a felnőtt színezőben Campus life
Tornyos Kata

Hat magyar képzőművész munkáit fejezhetjük be ebben a felnőtt színezőben

Hat magyar képzőművész részleges munkáit folytathatjuk tollal vagy ceruzával, majd kiszínezhetjük őket, de a strapabíró lapoknak hála akár festhetünk is azokra.

A kiadvány a létét egy rendhagyó egyetemi kurzusnak köszönheti, melyen különböző intézményekből és területekről jött hallgatók dolgozhatnak együtt ötleteiken. Így talált ötfős csapatára Bényi Lilla designelmélet szakos hallgató is, hogy belevághasson a projekt megvalósításába – olvasható a Népszaván.

Felnőttként izgalmas visszatérni a gyerekkorba, és újra felfedezni azt az időszakot, amikor céltalanul voltunk kreatívak – mondta Bényi Lilla, akihez szintén közel áll a rajzolás, hisz általános iskolában nyolc évig művészeti osztályba járt, majd a gimnázium alatt is egy rajziskolát látogatott, ahol rájött, hogy az alkotás megnyugtatja.

Az Unfinished Színezőben Csató József, Kárándi Mónika, Keresztesi Botond, Pintér Gábor, Schwéger Zsófia és Trapp Dominika kortárs művészek egy-egy befejezetlen alkotását lehet továbbrajzolni és színezni. A kiadványban emellett a művészek egy-egy munkájának reprodukciója és gondolata is szerepel, mivel az ötfős csapat interjúkat készített velük a mentális egészséggel kapcsolatban.

A lap egy pszichológust is megkérdezett arról, hogy milyen hatással van a rajzolás az embere mentális egészségére. Szerinte

elsősorban csökkenti a stresszt, oldja a szorongást, ennek pedig kedvező élettani hatásai is lehetnek, mint a vérnyomás szabályozása. A rajzolást azonban érdemes megkülönböztetni a firkálástól, mivel az előbbi egy fókuszált, tervezett cselekvés, az utóbbi pedig egy spontán vonalvezetés

– mondta Horváth Gabriella pszichológus és művészetterapeuta, aki hozzátette, hogy firkálni akkor szoktunk, amikor olyat élünk át, ami feszültséget vagy szorongást okoz bennünk. Ezt az érzést valahogy le kell vezetnünk, mozgással vagy valamilyen nyomhagyással.