A Magyar Képzőművészeti Egyetem (MKE) ismét meghirdeti a kortárs művészettel foglalkozó szabadegyetemi kurzusát.
Figuratív – nonfiguratív… alkotók, tendenciák és műfajok a kortárs művészetben címmel indítja el az MKE a művészeti kurzusát.
Az előadásokkal az egyetem folytatja a több évvel ezelőtt elindított nagy érdeklődéssel kísért sorozatát, amelyben a kortárs művészet aktuális jelenségeit, legfontosabb alkotóit, tendenciáit, irányzatait mutatja be. A jelentkezők kilenc előadáson vehetnek részt.
A tanfolyam oktatói az egyetem művészettörténészei, művésztanárai, akiknek köszönhetően a művészeti megközelítés különböző értelmezési lehetőségeivel, módjaival találkozhatnak a hallgatók. Többek közt a hazai és külföldi kortárs grafikai alkotásokon keresztül ismerkedhetnek meg a figuratív ábrázolás változásaival a legutóbbi évtizedekben; külön előadás vizsgálja, értelmezi az emberi test és a táj egymásra ható szerepét, változásait; az 1980-as évek utáni művészeti élet olyan fogalmai, jelenségei is bemutatásra kerülnek, mint a Transzgresszív művészet, Budapest horror, Abject art vagy cartoon physics. Ugyanakkor olyan hagyományosabb műfaj, mint a köztéri szobrászat, kortárs aspektusait is megvizsgálják.
A Képző kortól, nemtől, végzettségtől függetlenül várja mindazokat, akiket érdekel a műtárgyközpontú művészettörténet, akik szeretnének eligazodni a különböző stíluskorszakokban, izmusokban, a művészet törekvéseiben. Az MKE előadás-sorozatain megszerzett tudás az élet szinte minden területén hasznosítható, hozzájárul az általános műveltséghez, de a tanításban, az alkotásban, a műgyűjtésben kifejezetten hasznos lehet.
Bővebb információkat a kurzusról és a jelentkezésről itt olvashattok.