Tizennyolc együttest előzött meg a Debreceni Egyetem zeneművészeti karának leánykara.
Kategóriájának győzteseként nyerte meg a paráliai XI. Music and Sea nemzetközi kórusversenyt a Debreceni Egyetem zeneművészeti karának Bárdos Lajos Leánykara - közölte az egyetem sajtóközpontja az MTI-vel.
A debreceni zeneművészeti kar leánykara szeptember 18. és 23. között vett részt a nemzetközi kórusversenyen, amelyre tizenkilenc együttes, köztük bolgár, cseh, észt, litván, macedón, moldáv, román, szerb, szlovák és magyar énekkarok neveztek hat kategóriában. A leánykar mellett a DE a szolfézs-zeneelmélet, karvezetés tanszék énekegyüttese is az első helyen végzett kategóriájában, amivel kvalifikálta magát a nagydíjas versenyre.
A nagydíjért a többi kategóriagyőztessel - többek között a kecskeméti Aurin Leánykarral, a macedón Mirche Acev Akadémiai Vegyeskarral, a szerb Stars nőikarral, valamint az észt közmédia vegyeskarával - mérték össze tudásukat a Debreceni Egyetem hallgatói, akik végül az összes együttest maguk mögé utasították.
"A kifejezetten erős mezőnyben nem egy külföldi kórus, hanem egy magyar együttes volt a legnagyobb riválisunk, a kecskemétiek ugyanis korábban már több nemzetközi elismerést begyűjtöttek. A Bárdos Leánykar két év múlva ünnepli fennállása ötvenedik évfordulóját, s bár kezdetben az alapító karnagy, Szesztay Zsolt keze alatt nagyon sok sikert értünk el, az utóbbi években sajnos nem volt részünk ilyen nagyszerű eredményekben. Az utolsó hazai díj Ordasi Péter karnagy nevéhez fűződik. Én magam másfél éve dolgozom az együttessel, amellyel most régóta várt győzelmet arattunk. Nagyszerű lehetőség volt ez nekünk, hiszen a kórus összekovácsolódott és versenyhelyzetet élhettek át a hallgatók. Külön öröm, hogy a lányok mellett a kifejezetten erre a versenyre összeállított vegyes énekegyüttes is megnyerte a kategóriáját" – nyilatkozta a versenyről a hirek.unideb.hu-nak Végh Mónika karnagy, aki szerint a nagydíj elhódításában hatalmas szerepe volt annak, hogy roppant dús hangzásképet produkált a leánykórus, így nagyon hitelesen adták át „a bennük élő zeneiséget”, amelynek mind a közönségre, mind a zsűrire hatást kell gyakorolnia.