Első helyezett lett a találmányával a BME csapata egy nemzetközi versenyen Campus life
Tornyos Kata

Első helyezett lett a találmányával a BME csapata egy nemzetközi versenyen

A Gellit nevű innovációjuk a világ élelmezésében is segítség lehet.

Ez az első alkalom, hogy a nemzetközi "Danube Cup" versenyen magyar hallgatók első helyezést értek el. Innovációjuk a modern állattartó és növénytermesztő gazdaságok számára lehet hiánypótló megoldás: a fiatalok egy újszerű talajkondicionáló és tápanyagutánpótló készítményt dolgoztak ki – olvasható a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem honlapján.

A Gellit nevű találmányt Farkas Szabolcs és Mészáros Márton fejlesztették ki, akik a BME Vegyészmérnöki és Bioménöki Kar (BME VBK) biomérnök mesterszakos hallgatói.

A Gellit nem szennyezi a környezetet a bomlástermékeivel, ellentétben a műtrágyával, amelynek előállításához földgáz szükséges

– sorolta innovációjuk előnyeit Mészáros Márton, aki fontosnak tartotta hangsúlyozni, hogy üzleti modelljükben a természetes összetevőkből álló termék értékesítésén túl nagy hangsúlyt fektetnek arra is, hogy megismertessék és közelebb hozzák a gazdákhoz a tudomány alapú szemléletet, amelynek eszköztárával növelhetik a termőterületeik hatékonyságát.

A csapat a tudását és ötlete piacérettségét tette mérlegre a Danube Cup versenyen, amelynek nemzetközi döntőjében 4 ország 16 csapata között a Gellit bizonyult a legjobbnak. A találmányról szóló videót innen érhetitek el:

A Danube Cup hallgatói innovációkról és startupokról szóló versenysorozatot eredetileg Vecsenyi János, a BME GTK Menedzsment és Vállalkozásgazdaságtan Tanszékének címzetes egyetemi tanára, valamint Danyi Pál, a tanszék egyetemi docense hívta életre hét évvel ezelőtt a Műegyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) vállalkozó hallgatói számára. A 2016-ban elindult Danube Cup startup versenyt rövid időn belül jelentős nemzetközi érdeklődés is övezte: több Duna-menti egyetem is csatlakozott a versenysorozathoz