Öt életmentő tipp elsőéveseknek, hogy ne legyen káosz az egyetemkezdés Campus life
Eduline

Öt életmentő tipp elsőéveseknek, hogy ne legyen káosz az egyetemkezdés

Alig ért véget a felvételi, sok leendő egyetemistának már el is indult az utolsó nagy hajrá az őszi félévkezdés előtt - ilyenkor pedig tanácsokból sincs hiány. Azért, hogy ne csak az "amikor én voltam egyetemista, ez úgy volt" kezdetű történeteket olvassátok, mi is összeszedtünk párat, amit érdemes megfogadni, de nem sokan beszélnek róluk.

Felveszek mindent, majd leadom!

Ne! Sok időt veszítetek (arról nem is beszélve, hogy mástól veszitek el a férőhelyet), ha minden tárgyat, amit csak lehet felvesztek. Érdemes az első félévben tényleg csak azt felvenni, amit a tanegységlista javasol. Milyen lesz az első tantárgyfelvétel? Itt írtunk egy rövid listát, hogy ne pánikolással teljen a félév eleje.

Nem éri meg önként korareggeli órákat felvenni

Persze, ha nincs más időpontban a kötelező óra, akkor választási lehetőség sincs, de ha kockázatosnak érzitek a péntek reggel 8-as szemináriumot (ahol esetleg katalógus is van), ne azt vegyétek fel.

Kell egy vállalható e-mail cím

Az egyetemen nagyon sok mindent online kell elküldeni az oktatóknak, tanulmányi osztálynak, éppen ezért javasolt csinálni egy e-mail fiókot, amiből könnyedén felismerhetők vagytok. Természetesen az sem hátrány, ha nem azon a cikis e-mailen keresztül kommunikáltok a tanáraitokkal, amit még 11 éves korotokban csináltatok az első informatikaórára.

Nyitott szem, nyitott fül!

Sajnos az egyetemek nem arról híresek, hogy minden információt óriásplakáton hirdetnének vagy Neptun-üzenetben (időben) megírnak. Sok dolognak nektek kell utánajárnotok, és mindezt sokkal könnyebb, egy jó kapcsolati hálóval végigcsinálni. Ha már most vannak egyetemista ismerőseitek, akkor érdemes őket már most felkeresni pár tippért.

Saját bankszámla saját kézben

Ha eddig nem volt egy bankszámlátok, ami a ti nevetekre szólt, akkor itt az ideje nyitni egyet. A legtöbb egyetem ugyanis csak azt a bankszámlát fogadja el, amit össze tud kötni a nevetekkel, illetve az adataitokkal. Ez fontos lehet, ha önköltséges képzésen tanultok majd, mert innen tudjátok átutalni a tandíjat az egyetem számlájára, valamint ha ösztöndíjat kaptok, azt is ide küldik. Ha még nem választottatok, akkor ebben a cikkben tippeket kaphattok, hogyan kell okosan bankolni.