Az UNICEF Magyarország reprezentatív kutatásában a magyar 13-25 éveseket kérdeztek többek között a klímaváltozásról. Az eredmények nem túl biztatók.
Több mint kétezer, 13 és 25 év közötti magyar vett részt az UNICEF Magyarország reprezentatív kutatásában - írta meg a Telex. A felmérésből az derült ki, hogy:
- a válaszadók 90 százaléka szorong valamilyen szinten, 33 százaléka pedig kimondottan erőteljesen szorong a klímaváltozás miatt
- 60 százaléka rendszeresen, 15 százaléka pedig napi szinten foglalkozik a klímaváltozással
- a megkérdezettek 35 százaléka szerint a klímaváltozás ma a legfontosabb, 21 százaléka szerint pedig a második legfontosabb probléma
A kutatásból az is kiderül, a szorongás, félelem mellett a válaszadók harmada dühös, míg 15 százaléka tehetetlenek érzi magát, ha a klímaváltozásra gondol. Sőt 90 százalékuk érzi azt, hogy már a saját életében is találkozik a klímaváltozás hatásaival, 18 százaléka pedig folyamatosan a saját bőrén érzi a klímaváltozás következményeit. A válaszadók mindössze 3 százaléka nyilatkozta azt, hogy nem gondolja azt, hogy az ő felelőssége lenne a klímaváltozással járó problémák megoldása.