A szóbeli vizsgák erősebb stresszhelyzetet jelentenek a diákoknak, a túlzott stressz csökkenti a teljesítményt - mondta Kalamár Hajnalka klinikai pszichológus az M1 aktuális csatornán.
Az izgalom az agy, a központi idegrendszer éberségi állapota, ami szükséges a jó teljesítményhez. Az izgalom adott foka segíti, a túl magas viszont már blokkolja azt - tette hozzá.
Kalamár Hajnalka szerint mindenkinek érdemes megtanulni néhány gyakorlatot a stressz kedvező szinten tartására. A légzés szabályozása csökkenti a magas stresszt, és megnyugtatóan hat. A vizsga napján nem érdemes tanulni, mert összekeverednek az információk, és a pozitív szemléletmód is segíthet a stressz csökkentésében - mondta.
Itt találtok hasznos tippeket a vizsgaidőszakhoz:
Ezeket a tanácsokat érdemes megfogadni, hogy ne legyen rémálom a vizsgaidőszak
A vizsgaidőszak olyan, mint a főzés, minden hozzávalónak kéznél kell lennie ahhoz, hogy gördülékenyen menjen - véli Lipták-Váradi Julianna, az Egyetemi Évek oldal szerzője, egyetemi oktató, aki könyvében és online kurzusában könnyen alkalmazható praktikákkal ismerteti meg az egyetemistákat, hogy a vizsgaidőszakuk kevésbé stresszes, viszont annál sikeresebb legyen.
Bárki megirigyelhetné: különleges módon küzdenek szorongás és a stressz ellen egy angol iskolában
Egy angol katolikus általános iskolában különös módszerrel küzdenek szorongás és a stressz ellen.