Orovica – egy sikeres divatmárka indulása PR cikk
Eduline

Orovica – egy sikeres divatmárka indulása

Történésznek indult, most saját divatmárkáját építi Orovica Szilvia, aki a BGE Külkereskedelmi Karán szerezte meg az üzleti alapokat saját vállalkozásának felépítéséhez.

Mi az az egyetemen megszerezhető tudás, kompetencia, amelyet a leginkább tudtál hasznosítani a saját vállalkozásod elindításánál?

Ahhoz, hogy valaki saját vállalkozásba kezdjen és felépítsen egy saját üzletet, nélkülözhetetlenek a gazdasági alapismeretek. Én ezeket a Külkeren szereztem meg, de legyen szó statisztikáról, valószínűségszámításról, pénzügyről, marketingről vagy PR-ről, az alapokat szintén itt szereztem. A gyakorlatban jól hasznosítható tudást kaptam, ennek köszönhető az is, hogy nagyon gyorsan haladtam felfelé a ranglétrán az ingatlanfejlesztő cégnél, ahol akkoriban, a gyerekeim születéséig dolgoztam.

Itt az egyetemmel párhuzamosan helyezkedtél el?

Gyakorlatilag igen. A Külkerre másoddiplomás képzésre jártam, mert előtte a bölcsészkaron végeztem történészként. Csakhogy elég hamar rá kellett jönnöm, hogy a középiskolai tanári munka nem igazán fekszik nekem, történészként pedig nagyon nehéz jó állást találni. Ezért olyan képzést kerestem, amely piacképes tudást ad, javítja az esélyeimet a munkaerőpiacon. Ekkor az egyik legjobb barátnőm kezdett el a BGE-re járni, nagyon jó véleménye volt a Külkerről, így én is belevágtam. Jó döntés volt, a szeptemberi évkezdés után januárban már el is kezdtem dolgozni életem első igazi munkahelyén, ahol azonnal hasznosítottam a gyakorlatban mindazt, amit közben az egyetemen tanultam.

Mennyire támogatott ebben az intézmény?

Teljes mértékben, ráadásul már akkor is ismert és elismert partnernek számított az egyetem az üzleti életben és a munkáltatók körében. Nemzetközi környezetben tanultunk, olyan versenyképes tudást kaptunk, amelyekkel elboldogultunk az életben akár alkalmazottként, akár vállalkozóként. Ma is így van ez, sok olyan oktató tanít jelenleg is a BGE-n, akik az üzleti életben is bizonyítottak, tehát felbecsülhetetlen gyakorlati tapasztalatot is át tudnak adni a hallgatóknak. Szintén az egyetemnek köszönhetem a kapcsolati tőkém jó részét, amely akkor kezdett el kialakulni. Ma a BGE Magyarország legnagyobb üzleti közössége közel 40 ezer taggal. Én még alumni nagykövetként is tevékenykedem, igyekszem tovább fejlődni, szélesíteni a kapcsolatrendszeremet, és támogatni az egyetemet. Az alumni tagság már önmagában hatalmas üzleti tőke a tagoknak.

Ezt te is használod a saját divatmárkád építésében?

Természetesen, különösen amiatt, hogy az Orovica egyfajta válasz arra, mennyire nem találtam magamnak megfelelő öltözéket, amikor az üzleti szférában dolgoztam. Kezdetben az általam tervezett ruhákat csináltattam meg magamnak. A történész és a közgazdász diploma után a divattervezőit is megszereztem, ráadásul az utóbbinak teret adó főiskolán a történészi végzettséget is tudom hasznosítani: divattörténetet tanítok.

Ezek szerint fontosnak tartod a tudás átadását az életedben…

Igen, és ennek fontosságát az egykori tanáraim is megerősítették bennem. Azon túl, hogy a Külkeren megszerzett tudást a saját üzletünk építésére fordítjuk, a tapasztalatainkat érdemes megosztani másokkal, hiszen ezzel hozzájárulunk a sikereikhez. Hiszek az élethosszig tartó tanulásban, abban, hogy a jó alapok lerakása után mi magunk tudjuk úgy formálni az életünket, ahogy a legjobbnak érezzük – és ebben sokszor jól jön, ha valaki megosztja velünk a nézeteit, az elképzeléseit.

Minden a felvételiről a kezddabgevel.uni-bge.hu oldalon.

A BGE 2024-es felvételi rendszeréről ITT olvashatsz.