7 jó okunk van, amiért érdemes pécsi bölcsésznek lenni! PR cikk
Eduline

7 jó okunk van, amiért érdemes pécsi bölcsésznek lenni!

A Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara évek óta a magyar felsőoktatás élvonalába tartozik. Büszkén vallják, hogy a jövő embere a bölcsész, és ha az elhelyezkedési mutatókat nézzük, nem kérdéses, hogy az itt diplomát szerzők nem csak művelt és magasan képzett munkavállalók, de remekül alkalmazkodnak a munkaerő-piac kihívásaihoz. További 7 jó okot mondunk, amiért érdemes a pécsi bölcsészkaron tanulni.

#1 A PTE BTK a HVG és a Figyelő mértékadó rangsoraiban 2021-ben a legjobb vidéki bölcsészkarként szerepelt. PTE karai között pedig 2014 óta töretlenül az első helyen áll.

#2 A Dunántúl első és jelenleg is egyetlen bölcsészkarán az elmúlt 30 évben számos új képzés indult. 22 bölcsészettudományi, 9 társadalomtudományi alapszak és 16 tanárszak várja a leendő #pécsibölcsészeket.

#3 A bölcsészkar a PTE legnagyobb hallgatói létszámú kara. A 2021/2022-es tanévben közel 5.000 hallgató tanul itt nappali vagy levelező tagozatos alap-, mester-, illetve doktori képzésben.

#4 A BTK-n található a PTE legnagyobb képzési kínálata. Több mint 300 képzésen lehet piacképes diplomát szerezni.

#5 A kar több mint 70 éve van jelen a hazai tanárképzésben. A színvonalas oktatásnak köszönhetően nem csupán naprakész tudással, hanem kreatív módszerekkel is felvértezik a jövő pedagógusait. Így lesz a tanárság menő!

#6 A kar 26 nemzetközi képzésén 7 nyelven (angol, német, orosz, lengyel, francia, olasz, spanyol) folyik oktatás. Idén több mint 80 országból érkeztek hallgatók.

#7 A hallgatói élet büszkesége az ország egyik legrégebbi egyetemi klubja. 1972 óta működik a Hallgatói Önkormányzat fenntartásában az ikonikus Szenes Klub, mely az innen induló zenekarok – mint a Kispál és a Borz vagy a 30Y – miatt poptörténeti emlékpont is.

 

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.