Gulyás Gergely: "A háborús veszélyhelyzet nem indokolja az újabb nyelvvizsga-amnesztiát" Nyelvtanulás
Csik Veronika

Gulyás Gergely: "A háborús veszélyhelyzet nem indokolja az újabb nyelvvizsga-amnesztiát"

Erről Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter beszélt a mai kormányinfón, ezen felül kitért a tanári szakszervezetek tárgyalási szándékára is.

Úgy gondoljuk, hogy az, hogy a szomszédos országban háború van, az senkinek nem nehezíti meg a nyelvtanulási lehetőségeit és azt sem, hogy vizsgázzon.

- mondta újságírói kérdésre válaszolva Gulyás Gergely a csütörtöki kormányinfón, hozzátéve, hogy a korábbi veszélyhelyzet, a járvány miatt ezt a döntést indokolta.

A miniszter arra is kitért, hogy a közeljövőben a felsőoktatás új vezetése - Csák János miniszterrel - ha szeretné, megnyithatja azt a vitát, hogy valóban szükséges-e minden diplomatípus esetében a kötelező nyelvvizsga feltétele, de a kormány álláspontja eddig az volt, hogy szükséges a diplomához a nyelvtudás. Hozzátette azt is, hogy a versenyképesség egyik legfontosabb eleme az, hogy aki diplomát szerez, az beszéljen idegen nyelveket.

Egy másik újságírói kérdésre válaszolva pedig Gulyás Gergely azt mondta, a szakszervezetek tárgyalási igényeit a választások után is a jogszabályok szerint kezelik majd, azonban az nem derült ki, melyik miniszter ül majd tárgyalóasztalhoz a szakszervezetekkel.

 

Itt a téli időszámítás: most már sötétben mennek haza a diákok az iskolából Campus life Gál Luca

Itt a téli időszámítás: most már sötétben mennek haza a diákok az iskolából

Ahogy minden ősszel, idén is eljött az idő, amikor visszalépünk egy órát az időben, és megkezdődik a téli időszámítás. Ez az apró változás nemcsak a faliórákat, hanem a mindennapi életünket, alvási szokásainkat és hangulatunkat is befolyásolhatja. De miért is vezették be eredetileg az óraátállítást, és vajon van-e még értelme a 21. században?