A csaló nyelviskolák ellen - úgy tűnik - esélytelenek a bíróságon a becsapott hallgatók, ezért a Nyelviskolák Szakmai Egyesülete jogsegélyszolgálatot indított, hogy támogatást adjon a kiszolgáltatott diákoknak - írta a Népszabadság.
![](https://api.hvg.hu/Img/07ce225f-67ef-4b6d-b77d-59581e02f304/92857cc7-96e4-4bc7-817e-93d4ab7ba77b.jpg)
A leendő tanulóknak érdemes már a szerződéskötéskor résen lenniük, ugyanis a csaló nyelviskolák megtévesztő eljárásainak több közös vonása van - tanácsolja a szakember.
A főtitkár ilyennek tartja, hogy jellemző módon ügynökökön keresztül értékesítik a tanfolyamokat. Az ügynökök lehengerlő stílusban, gondolkodásra időt sem hagyva igyekeznek meggyőzni az érintetteket. Nem csupán hiányosan tájékoztatják az érdeklődőket a tanfolyam lényegéről, de a legtöbb esetben az érintetteket félretájékoztatják, áttekinthetetlen, szabad szemmel rosszul látható apró betűs kiegészítésekkel ellátott „szerződést” íratnak alá. Az aláírást azonnal előlegfizetés követi, amellyel a rászedett „azonnali és visszavonhatatlan” megrendelést adott a nyelviskolának, így vissza már nem léphet, és hónapokon keresztül jönnek a több tízezres számlák, akármi történjék is.
Sipos Júlia néhány példát is ismertetett ilyen esetekre, például, amikor egy özvegyen maradt feleséget köteleztek a szerencsétlenül járt férje által el sem kezdett tanfolyam teljes árának kifizetésére; vagy amikor, valaki haladó nyelvtanfolyamra szeretett volna járni, és az első órán kiderült, hogy a kezdők közé ültették, mégis ki kellett fizetnie a teljes 224 ezer forintos tanfolyami díjat.
MTI