Június 30-án megnyílt a 2019. évi Pedagógus I. és Pedagógus II. fokozatok minősítési eljárásaihoz kapcsolódó portfóliófelület, valamint a Mesterpedagógus és Kutatótanár fokozatokhoz tartozó pályázati felület - írja az Oktatási Hivatal.
35 000 pedagógus számára nyílt meg a lehetőség, hogy jelentkezzen a 2019. évi minősítési eljárásra, 18 421-en éltek vele, közülük 17 503-an kerültek be a 2019. évi minősítési tervbe. A portfólió, illetve a pályázat feltöltési határideje 2018. november 25.
Az OH valamennyi érintett pedagógusnak, illetve nevelő-oktató munkát közvetlenül segítő munkakörben foglalkoztatottnak értesítést küldött a 2019. évi minősítésre jelentkezés elbírálásáról, elutasítás esetén a fellebbezés módjáról, a portfólió/pályázat feltöltésének módjáról, valamint – az abban érintettek számára – az eljárási díj befizetésének módjáról és határidejéről.
Megvan, hány pedagógus jelentkezett a 2018-as minősítésre
Az előző évekhez képest jelentősen többen, több mint 18 000-en jelentkeztek a 2019-es pedagógusminősítési eljárásokra - közölte az Oktatási Hivatal. A pedagógusok 2018. március 31-ig jelentkezhettek a 2019-es minősítési eljárásra az intézményvezetőjüknek átadott, kitöltött jelentkezési lappal - összesen 18 311-en döntöttek így.
Az értesítést minden pedagógus a KIR személyi nyilvántartásában rögzített személyes e-mail-címére kapta meg. Ezzel egyidejűleg az e-portfóliófelület, valamint – a Mesterpedagógus, illetve Kutatótanár fokozatot megpályázó pedagógusok esetében – a pályázati felület is megnyílt, melyről az OH szintén értesítette az érintett pedagógusokat.
A pedagógusminősítés nem más, mint egy színpadi mutatvány?
"Unokáim, testvéreim unokái, szomszédgyerekek és tanítványok egytől egyig arról számolnak be, hogy a tanárnéni/bácsi minősülős órája színpadi mutatvány volt, a legkevésbé sem hasonlított a hétköznapira" - olvasható a pedagógusminősítési rendszerről abban az olvasói levélben, amelyet a Független Tanerők Hangja nevű Facebook-csoport tett közzé.