Tudjuk, hogy jobbnál jobb filmek várják, hogy megnézzétek őket, mégis ajánlanánk pár könyvet, amiket érdemes elolvasni.
Rebecca Skloot: Henrietta Lacks örök élete
„Halott nő többet még nem tett az élőkért. Szívszorító történet, fontos könyv” - írta a The Guardian. „A való életből merített krimi, mely az orvosi kutatás faji és erkölcsi kérdéseit feszegeti” - írta a Nature. Henrietta Lackstól az orvosok sejteket vettek le, ezek a sejtek sosem pusztultak el, és forradalmasították az orvostudományt. Több millió dolláros üzletág épült rájuk. Minderről Henrietta gyermekei csak húsz év múlva értesültek. Életük egyszer s mindenkorra megváltozott. Rebecca Skloot sodró lendületű sikerkönyve erkölcsi, faji és orvosi kérdésekről szól, tudományos felfedezésekről és kuruzslókról. S végül, de nem utolsó sorban egy nőről, Deborah-ról, aki égett a vágytól, hogy minél többet megtudjon az édesanyjáról, akit alig ismert.
Edit Wharton: Az ártatlanság kora
A mű szerzője, Edith Wharton az első nő, aki – Az ártatlanság koráért – Pulitzer-díjat kapott. A házasodni készülő fiatal férfi életébe váratlanul csöppen az Európából hazatérő távoli rokon. A New Yorkban játszódó történet a vágy, az árulás, a szerelem és a cselszövés tökéletes ábrázolása. Világhírű film készült a regény alapján Martin Scorsese rendezésében Michelle Pfeiffer, Winona Ryder és Daniel Day-Lewis főszereplésével.
Robin Cook: Halálos kockázat
A salemi boszorkányperek egyik áldozatának leszármazottja Kimberly Stewart. A néhai rokontól örököl egy házat, ahol a nő annak idején Edwarddal, egy fiatal agykutatóval élt – együtt bukkantak rá egy fontos új gyógyszer alapanyagára. Ez lett a vesztük. Robin Cook a tőle megszokott, idegtépően izgalmas történetvezetéssel enged bepillantást egy 17. századi tömeghisztériába, amelynek középpontjában egy új gyógyszer születése áll. Kimberly kálváriája persze nem ér véget egy érdekes megemlékezéssel: 302 esztendő múltán Salemben ismét elszabadul a borzalom.
Daniel Keyes: Az ötödik Sally
Elvált pincérnő Sally, egyedül egy nagyvárosban. Persze csak ezt gondolja magáról, hiszen valójában skizofrén, és még négy különböző személyiség lakik benne: Bella, a telhetetlen csábító, Nola, az intellektuális művész, a mindig vidám Derry, és Jinx, aki tele van gyűlölettel. Ha Sally nem tud megbirkózni egy problémával, ha összecsapnak a feje felett a hullámok, egyszerűen személyiséget vált. Pszichiátere, Roger kőkeményen birkózik a több én-részre hasadt fiatal nővel, hogy létrehozza belőle a kerek egészt: az ötödik Sallyt. Meg tudja-e gyógyítani egymást orvos és betege? Kiderül Daniel Keyes sodró regényéből.
Ray Bredbury: Fahrenheit 451
“Fahrenheit 451 fok az a hőmérséklet, amelynél a könyvnyomó papír tüzet fog és elég…” A könyveket el kell pusztítani, mert ártalmas fegyverek: sosem lehet tudni, ki ellen fordul egy olvasott ember. Guy Montag a tűzőrségen dolgozik, hivatása a könyvégetés, a fellobbanó lángok mindig gyönyörűséggel töltik el. Életében a munka, a nyugtató tablettákhoz menekülő feleség, és három óriási tévéfal a főszereplők. Új szomszédja egy kedves lány, aki furcsa dolgokról mesél: hogy családja esténként leül az asztal köré, és beszélgetnek, hogy a tűzőrök valamikor régen még oltották a tüzet, hogy szép a hajnal, amikor harmat telepszik a fűre, és felkel a nap… Érthetetlen. Egy napon aztán beleolvas egy halálra ítélt könyvbe, az események ettől kezdve megállíthatatlanok…
Ezt az öt könyvet mindenkinek el kell olvasnia az egyetem előtt, itt pedig olyan filmeket találtok, amelyeket nem érdemes kihagyni.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |