Adatbázis kezelés kidolgozott szigorlati tételek
Adattípusok, adatformátumok a táblázatkezelőnél. A cellahivatkozások típusai Adatok kiértékelése a táblázatkezelőben. A táblázatkezelő függvénykategóriái, a függvény használata Gazdasági adatok szemléltetése diagramokkal, főbb diagram-típusok, a diagram-kiválasztás szempontjai A leíró statisztika fogalmainak meghatározása a táblázatkezelő alatt (statisztikai függvények használata) Bővítménykezelők alkalmazása a gazdasági adatok kiértékelésében
5 kidolgozott tétel adatbázis kezelés tantárgyból
itt készült: EKF
részlet:
Cellahivatkozások
- Számítások elvégzésekor, függvények bemeneti értékeként használjuk.
- Arra a cellára állunk, amelynek az értékét meg szeretnénk változtatni, =, arra a cellára kattintunk, amelynek az értékével szeretnénk egyenlővé tenni, enter
1. Relatív hivatkozás:
nem a cella címe (A1) tárolódik, hanem hogy a hivatkozott cella hány sor és hány oszlop távolságra van attól a cellától, amelyikbe a hivatkozást írtuk. Így ha a hivatkozást jobbra vagy balra toljuk, akkor az oszlop betűjele fog csökkenni, illetve nőni, ha le-fel másoljuk, akkor a sor betűjele változik az iránytól függően.
2. Abszolút hivatkozás:
jelölése az oszlop és sorjel elé írt $ jel szolgál. Másolás hatására a képlet nem fog változni, mindig az adott cellára történik a hivatkozás.
3. Vegyes hivatkozás:
az abszolút és a relatív hivatkozás „levezetésével” hozhatjuk létre, ennek megfelelően kétféle lehet: $A1 – oszlopra nézve abszolút, sorra nézve relatív, és fordítva.
letöltés