A cél az lett volna, hogy így tegyék magukat vonzóbbá az amerikaiak körében.
A lyoni Émile Cohl művészeti iskolának bocsánatot kellett kérnie az elég gagyira sikerült trükk miatt - írja a 444.hu. A diákok vették észre, hogy az arcukat digitálisan sötétebbé tették, illetve feketéket is photoshopoltak a képre, hogy egy kicsit „több diverzitás” legyen az iskola oldalának amerikai verzióján.
Et sinon : pour se lancer aux USA, une école d'arts lyonnaise a cru bon de...trafiquer une photo et d'y faire apparaître des élèves Noirs.
— Sihame Assbague (@s_assbague) 2018. szeptember 10.
Les visages de 3 étudiants blancs ont été foncés & 2 personnes ajoutées.
La diversitayy oui, mais avec Photoshop.https://t.co/0dIo8GpjDS pic.twitter.com/Xn5TWKHvhw
Az iskola, ami négy éven belül Los Angelesben is nyitna egy intézményt, ezért szerette volna így vonzóbbá tenni a képzésüket, levette a képet, bocsánatot kért, és a megbízott kommunikációs céget hibáztatta.
CEU: az egyetem minden előírásnak megfelel, csak az aláírás hiányzik
A CEU nem privilégiumokat kér, hanem azt, hogy a kormány írja alá a megállapodást, amely biztosíthatná az egyetem budapesti működését - így reagált az intézmény a külügyminiszter szerdai nyilatkozatára. Szijjártó Péter az ATV-ben beszélt arról szerdán, hogy szerinte a CEU nem teljesíti az előírt követelményeket, és csak akkor adhatna ki továbbra is diplomát Magyarországon, ha a kormányzat speciális privilégiumokat adna neki.