Milyen a közismereti és a szakmai tárgyak aránya a szakiskolákban? Hány órában tanulnak társadalom- vagy természetismeretet a diákok? Íme, az óraterv.
Az új kerettanterveket 2013-ban, felmenő rendszerben vezették be, így a 2015/2016-os tanévben már az 1-3., 5-7., illetve 9-11. osztályban kell majd ezek alapján oktatni. Tantárgy lesz a szakiskolákban a munkavállalás: erről itt olvashattok, arról pedig, hogy mennyire fejletlenek a szakiskolába kerülők alapkészségei, itt találtok egy interjút.
A mindennapos testnevelés bevezetése egy évvel korábban indult, így szeptembertől már minden általános iskolás és középiskolás diáknak heti öt tesiórája lesz - annak ellenére, hogy több mint ötezer feladatellátási helyen nincs tornaterem vagy tornaszoba. Lehet, hogy hamarosan jön a mindennapos éneklés is: erről itt találjátok cikkünket, a legviccesebb mémeket pedig itt nézhetitek meg.
Az 1-4. osztályosok óraszámait itt, az 5-8. évfolyam kerettantervét pedig itt találjátok. Azt, hogy mit fognak tanulni a gimnazisták, itt nézhetitek meg, a szakközépiskolások óratervéről pedig itt olvashattok.
A szakiskolások óraszámai:
Ilyen lesz a következő tanév |
A következő tanév diákokat érintő változásairól itt, a tanárokat érintő újdonságokról pedig itt olvashattok. A tanév legfontosabb dátumait itt találjátok. Arról, hogy milyen portfóliót kell készíteniük a minősítési eljárásban részt vevő pedagógusoknak, itt találjátok cikkünket, a minősítő vizsgáról pedig itt olvashattok. Azt, hogy mi vár a pályakezdő pedagógusokra, itt nézhetitek meg. A Nemzeti Pedagógus Kar által készített etikai kódexről itt, a tanárok reakciójáról itt, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete álláspontjáról pedig itt olvashattok. |
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |