A világ iskolásai robogtak át a Margitszigeten a Mezei Futó Vb-n Közoktatás
Eduline

A világ iskolásai robogtak át a Margitszigeten a Mezei Futó Vb-n

A magyar csapat pontszerző helyen zárt, de nem csak ők, hanem a szervezés is jelesre vizsgázott , amely több száz diák versenyzését tette gördülékennyé.

A magyar lányválogatott a 6., a fiú csapat a 7., míg egyéniben Pavuk Tíra a 10. helyet  szerezte meg a nagy sikerrel zárult Iskolai Mezei Futó Világbajnokságon, amelyet a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) szombaton rendezett a Margit-szigeti Nagyréten. A sporteseményen 24 ország több mint 400 középiskolás versenyzője 5 futamban mérte össze tudását a füves pályán. Az iskolai világbajnokság újdonsága volt, hogy hazánkban indítottak először futamot a tanulásban akadályozott diákok számára is. A nemzetközi szövetség elnökét lenyűgözte a magyarok hozzáállása és szervező munkája - írja a szervezők közleménye.
 
Az ISF (Nemzetközi Iskolasport Szövetség) idei, budapesti versenyének futamait Miklósa Erika hobbifutó, Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas operaénekes, valamint Szalay-Bobrovniczky Alexandra, Budapest főpolgármester-helyettese indította el startpisztolyával. Az első két futamban az iskolák csapatai küzdöttek meg, ahol a fiúknál a törökök, a lányoknál az ausztrálok győztek, ráadásul atlétáik az egyéni és csapat aranyérmet is begyűjtötték. A magyarok közül a lányoknál a salgótarjáni Bolyai János Gimnázium a 13., a fiúknál a budapesti Szent István Gimnázium tanulói a 18. helyen végeztek.
 
Az iskolai csapatok után került sor a nemzeti válogatottak versenyére, ahol mind a lányoknál, mind a fiúknál a marokkóiak bizonyultak a leggyorsabbaknak. A magyarok közül a lányok szerepeltek jobban, ők hatodikak, a fiúk pedig hetedikek lettek. Az egyéni versenyben Pavuk Tíra tizedekként végzett.


 Az összesített éremtáblázaton három arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel az ausztrál fiatalok lettek az elsők.
 
Laurent Petrynka, az ISF elnöke elismerően szólt a magyar szervezésről és a verseny szellemiségének megőrzéséről. „Két dolgot szeretnék kiemelni az eseményről. Az első a csapat szakértelme. Igazán lenyűgöző az, ahogyan a Magyar Diáksport Szövetség megszervezte a gyerekek és a kísérők itt tartózkodását, melyben tudtommal nagy segítséget jelentett a főváros támogatása is. Az elszállásolás, a transzport, a különböző nemzetek programokba történő bevonása mind professzionálisan zajlott. A másik pozitívum számomra a rendezvény szellemisége. Mert az ISF nem csupán a versenyt, de az oktatás és a sport támogatását is kiemelten fontosnak tartja, ami az eseményeken nagyon szépen megvalósult.”
 
A rangos nemzetközi sporteseményt Gajdos Tamás műsorvezető és korábbi atléta magyarul és angolul is kommentálta, amit a távol lévők élő közvetítésben az ISF youtube csatornáján követhettek. A rendezvény lebonyolítását 150 önkéntes fiatal segítette.


„Szerencsére nem volt fennakadás a versenyen, minden a legnagyobb rendben zajlott. Úgy látom, hogy mindenki mosolyog, és nagyon jól érzik magukat a versenyzők, a nemzetközi szövetség képviselői pedig többször gratuláltak nekünk, mert ilyen színvonalú eseményt még nem láttak az iskolai világbajnokságok életében” – árulta el Balogh Gábor, az MDSZ elnöke. „Nagyon sok dicséretet kaptunk, de azért azt valljuk be, hogy Magyarország mindig is jó házigazda volt a nemzetközi eseményeken, ezért mi is próbáltunk megfelelni az eddigi tapasztalatoknak. A célunk ugyanis az, hogy egyrészt élményt adjunk a gyerekeknek, másrészt a 2024-es budapesti olimpiai pályázat támogatása, amelyhez akár elő- és kísérőversenyek szervezésével is segítséget tudunk nyújtani” – tette hozzá.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.