A tankerület szerint ennek oka a bonyolult eljárásrend.
Számos pedagógus csak az elmúlt hetekben kapta meg a még 2022-ben, két és fél évvel ezelőtt a koronavírus-járvány alatt igényelt táppénz kiegészítését - tudta meg a Népszava.
A kormány 2020 szeptemberében jelentette be, hogy minden megbetegedett pedagógusnak 100 százalékos táppénz jár. A pedagógusok azonban először csak a fizetésük 60 százalékának megfelelő táppénzre voltak jogosultak, a maradék 40 százalékot azt követően kaphatták meg, miután a hatóságok "befejezték a megbetegedéssel kapcsolatos eljárást."
Ehhez bizonyítaniuk kellett, hogy a munkahelyükön fertőződtek meg a betegséggel, és PCR-tesztet kellett végeztetniük, mert a hatóságok az otthon végzett teszteket nem fogadták el.
A házorvosnak is a megfelelő kódszámon kellett regisztrálni a betegséget, emellett a tankerülettől is kaptunk egy nonszensz kérdésekkel teli nyomtatványt, amit ki kellett tölteni. Például meg kellett adni, kik voltak a kontaktszemélyek, ami nem egyszerű, ha valaki hét osztályban legalább 150 diákot tanít
- nyilatkozta az egyik érintett pedagógus, aki a Covid-járvány idején a Kelet-Pesti Tankerületi Központ egyik iskolájában dolgozott, és két és fél évvel később kapta meg a táppénz-kiegészítését.
Az említett tankerület szerint ennek oka a bonyolult eljárás. A Népszavának küldött válaszuk szerint az eseteket ugyanis nem a tankerület, hanem a Nemzeti Népegészségügyi Központ Munkahigiénés és Foglalkozás-egészségügyi Főosztálya bírálja el, amik megvizsgálják, hogy az eset elfogadható-e foglalkozási megbetegedésnek. Ezt követően a munkavédelmi hatóság értesíti a Fővárosi Kormányhivatalt, amely aztán a Magyar Államkincstárt és a tankerületi központot tájékoztatja a foglalkozási betegség elfogadásáról.
A Kelet-Pesti Tankerület egyébként eddig körülbelül 200 munkavállalónak körülbelül 33,8 millió forintot fizetett táppénz-kiegészítésként, azt azonban nem lehet tudni, hogy országosan mennyi esetben fizettek 100 százalékos táppénzt a tankerületekben.