A kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium igazgatóját is menesztették Közoktatás
Székács Linda

A kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium igazgatóját is menesztették

Cselik Ágnes munkáját az iskolát fenntartó tankerület és a korábbi oktatási miniszter mellett még a spanyol király is elismerte, 20 év után azonban az intézményvezetői pályázatát elutasították annak ellenére, hogy más nem pályázott a pozícióra.

A székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium és a csepeli Herman Ottó Általános Iskola igazgatói után a kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium élére is új igazgatót keresnek, miután az állami kitüntetéssel is rendelkező Cselik Ágnest "20 év munka után Maruzsa Zoltán és Rábel Krisztina egyetlen mondattal lapátra tette" - hívta fel rá a figyelmünket az Eduline egyik olvasója.

Cselik Ágnes elbocsátásáról csütörtök este jelent meg egy Facebook-bejegyzés. Ebben Szatmári Zoltán természetfotós és újságíró arról ír, hogy Cselik Ágnest 20 év igazgatói munka után egy kétsoros e-mailben "kirúgta" - feltehetőleg az igazgatói pályázatát elutasította - a Karinthy Frigyes Gimnázium pedagógusainak kirúgásáért is felelős Rábel Krisztina tankerületi igazgató, annak ellenére, hogy az intézményt és vele együtt az igazgatót is a fenntartó Külső-pesti Tankerületi Központ készer is felmérte, és mindkét alkalommal kiváló minősítéssel értékelte.

A felmondást sunyi, alattomos módon intézték (ahogy rájuk jellemző), amikor vége van az iskolának. Se tanuló, se tantestület, se szülők nem tudnak reagálni a kényes helyzetre

- írja a poszt szerzője, aki szerint további problémát jelent, hogy nincs másik pályázó az igazgatói pozícióra, így senki sem tudja, mi lesz az intézmény sorsa.

 

WANTED: a fidesz hátsófelét makulátlanul fényesre nyaló niemandot keres a fenntartó a Károlyi Mihály Spanyol-Magyar...

Posted by Zoltán Szatmári on Thursday, July 4, 2024
Szatmári Zoltán szerint az intézményvezetőnek csupán annyi a bűne, hogy "nem hajbókolt az iskolát látványosan leépítő és szétvető akarat előtt".

2022 szeptemberében például az intézmény pedagógusai és diákjai is csatlakoztak a sztrájkhullámhoz és polgári engedetlenségbe kezdtek, hogy így tiltakozzanak az alacsony fizetések ellen és hívják fel a figyelmet az oktatás fontosságára, és hogy a pályát "inspiráló kollégák tucatjai" hagyják el az alacsony fizetések miatt.

Cselik Ágnes munkáját ugyanakkor korábban nem csupán a tankerület, de a (korábbi) magyar oktatási és kulturális miniszter és VI. Fülöp, Spanyolország királya is elismerte. Megkapta a az Arany Katedra Emlékplakettet, melynek adományozója a Magyar Köztársaság Oktatási és Kulturális Minisztere, továbbá VI. Fülöptől a Spanyol Polgári Érdemrend Tiszti Keresztjét is.

A magyar nyelv és irodalom és spanyol nyelv és irodalom szakos pedagógus diákjai rendszeresen szerepelnek eredményesen az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyeken, közép- és felsőfokú nyelvvizsgákat szereznek, az intézmény pedig a HVG 2024-es középiskolai rangsorában az ország 78. legjobb középiskolája lett.

Talán ezt a sikerességet irigyelte meg a „díszes társaság”, akik talán még egy értelmes mondatot sem tudnak idegen nyelven kiböfögni. És mi lesz most a Károlyival? Mert ugyebár más igazgatói pályázat nem érkezett be. Majd a tanulók és a szülők fogják ezt megérezni. Odakerül valamilyen vízfejű, és végrehajt mindent mindaddig, amíg az utolsó tanár le nem kapcsolja a villanyt...

- szól a bejegyzés, melynek szerzője emlékeztet arra is, hogy számos budapesti és vidéki iskola mellett kórházak és kulturális intézmények igazgatóit is leváltották az utóbbi időben.

 

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.