A matematika lehet szórakoztató. Ezt bizonyítja többek között az is, hogy a Pí-nap alkalmából számos iskolában szerveztek szórakoztató programokat.
1989. március 14-e óta minden év március 14-e a matematikusoké, ekkor ünnepeljük ugyanis a Matematika Világnapját, ismertebb nevén a nemzetközi Pí-napot, amit az iskolában általában csak 3,14-ként használunk a π-vel való számításokhoz, valójában azonban végtelen sok számjegyből áll. Ezt az is bizonyítja, hogy a tavalyi Pí-napon például a Matematika Összeköt Egyesület csapata nyolc órán keresztül olvasta fel a π számjegyeit.
A matematika és a matematikusok ünnepét idén is számos iskolában, sőt, egyetemeken is megünneplik. A Nyíregyházi Egyetem például középiskolásoknak szervezett matematika versenyeket, az egri Andrássy György Katolikus Közgazdasági Szakgimnázium Gimnázium és Kollégium mémkészítő versenyt hirdetett, a székesfehérvári Kodolányi János Gimnázium diákjai Pí-alakú "sorfalat" álltak, máshol pedig pizzával és pitékkel ünnepelnek, többek között például a San Franciscó-i Exploratorium Természettudományi Múzeumban is, hiszen ott dolgozott Larry Shaw fizikus, a Pí-nap ötletadója is.
A nemzetközi PI-nap alkalmából mémkészítő versenyt hirdettünk. Az alábbi munkákra várjuk a like-okat március 14-én. A legtöbbek tetszését elnyerő képek készítőit jutalmazzuk.
Posted by Andrássy György Katolikus Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Koll. on Wednesday, March 13, 2024
Mindezek mellett említésre méltó az is, hogy 1879-ben ezen a napon született Albert Einstein a németországi Ulm városában, és 2018-ban szintén március 14-én hunyt el Stephen Hawking,.