Kiderült, ténylegesen mennyit keresnek a pedagógusok a béremelés után. Összegyűjtöttük a legfontosabb dátumokat a középiskolai felvételivel kapcsolatban. Utánajártunk, hogy milyen szabályozás vonatkozik a házi feladatok kiadására a magyar iskolákban. Mutatjuk, hogy melyek voltak a hét legfontosabb és legizgalmasabb történései.
„Túlszárnyalok így egy kezdő buszsofőrt” – ennyit keresnek a pedagógusok a fizetésemelés után
Átlagosan nettó 366 ezer forint - ennyit keresnek a fizetésemelés után, megbízási díjak nélkül a pedagógusok a PDSZ felmérése szerint. A legtöbb pedagógus a hét elején megkapta az új megbízási szerződését, benne a kormány ígérete szerint megemelt bruttó béreik összegével. A lapunknak nyilatkozó pedagógusok és a PDSZ felmérése szerint egyesek kellemesen csalódtak, mások azonban 32 százalék helyett csak 20 százalékos emelést kaptak, a hamarosan nyugdíjba vonulók pedig teljes mértékben kimaradtak a béremelésből.
Középiskolai felvételi: tudnivalók, dátumok, határidők a központi írásbeli után
Bár már túl vannak a központi felvételi vizsgán a nyolc- vagy hatosztályos középiskolába készülő negyedikesek és hatodikosok, és a kilencedik osztályba készülő nyolcadikosok, még nem jött el az ideje a hátradőlésnek és a pihenésnek, ugyanis a következő hónapokban még bőven akad teendő.
Annak érdekében, hogy a felvételi folyamata minél gördülékenyebb legyen, összegyűjtöttük, hogy milyen dátumokat és fontos tudnivalókat kell észben tartanotok a központi felvételi vizsga után.
"Nekem is volt, ez mindig így volt" - így viszonyul a magyar szülők többsége a házi feladathoz
A magyar szülők többsége még mindig ragaszkodik a házi feladathoz - derült ki egy hazai kutatásból. Ez nincsen mindenhol így, idén januárban betiltotta a házi feladatot az általános iskolákban a lengyel oktatási miniszter.
Kíváncsiak voltunk, hogy Magyarországon mennyi leckét kaphatnak a diákok, illetve ennek mi a bevett gyakorlata, ezért utánajártunk, hogy milyen szabályozások vannak érvényben az iskolákban.
Akár az egész országot átszelhetjük havi 18 990 forintért, márciustól pedig Budapesten sem kell külön jegyeket és bérleteket vásárolni.
Sztrájktárgyalás: továbbra sem jár béremelés a nevelést-oktatást közvetlenül segítőknek
Január 31-én ismét sztrájktárgyalásra került sor, amin Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője és Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke ült össze Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkárral.
Kihagyták a fizetésemelésből az idén nyugdíjba vonuló pedagógusokat
A szerdai sztrájktárgyaláson a KK elnöke, Hajnal Gabriella a szakszervezeti képviselőknek azt mondta; mivel a nyugdíjba vonulók nem kaptak január elején kinevezésmódosítást, így nem tartoznak a státusztörvény hatálya alá, ami a bérekről rendelkezik.
Anyagi problémák, klímaváltozás, mentális problémák, vagy egyszerűen csak azért, "mert nem." Egyre több fiatal nő dönt úgy, hogy nem szeretne gyereket vállalni sem most, sem pedig a jövőben, pedig az elengedett diákhiteltől kezdve a CSOK-on át a kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy ez ne így legyen. Fiatal felnőtt nőket kérdeztünk arról, hogy miért nem szeretnének gyereket vállalni.
Hétfőn már a megemelt béreikre számíthatnak a pedagógusok, a hamarosan nyugdíjba vonulók ügyére pedig igyekeznek "méltányos megoldást találni".
Folytatódik sorozatunk, amelyben híres tudósok kevésbé ismert feleségeit mutatjuk be, akinek munkássága szintén megérdelmi a figyelmet.
Kaszinók, partik, négy férj és egy kis kódolás - minden ma futó számítógépes program Dán Klára több mint hetven évvel ezelőtt írt kódján alapszik. Története ugyanolyan elismerést érdemelne, mint férjéé, a polihisztor Neumann Jánosé. Új sorozatunkban híres tudósok kevésbé ismert feleségeit mutatjuk be, akiknek nemcsak az volt a dolguk, hogy esténként meleg vacsorát tegyenek az asztalra, hanem a tudományos életben is bizonyítottak.