Petíciót indítottak a szakszervezetek; felmérik, hányan hagynák el a pedagóguspályát a státusztörvény bevezetése miatt Közoktatás
Eduline

Petíciót indítottak a szakszervezetek; felmérik, hányan hagynák el a pedagóguspályát a státusztörvény bevezetése miatt

A kezdeményezéshez több civil szervezet is csatlakozott.

Petíciót indított a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete és a Pedagógus Egység annak felmérésére, hogy országszerte hányan mérlegelik, hogy elhagyják a pedagóguspályát a státusztörvény bevezetése esetén.

Ha nem akarod vállalni, hogy a státusztörvény hatálya alatt foglalkoztassanak tovább, kérünk nyilatkozz, hogy a törvény hatályba lépése esetén megszüntetnéd jelenlegi közalkalmazotti jogviszonyodat, munkaviszonyodat!

- írják a szakszervezetek az aHangon megosztott petíció alatt.

A státusztörvény a tervezet szerint többek között meghosszabbítaná a pedagógusok próba- és felmondási idejét, a továbbképzési kötelezettséget 60 évre emelné, a délutáni felügyelet időpontját 18:00-ra hosszabbítaná és azt is lehetővé tenné, hogy sztrájk esetén a gyerekeket másik iskolába csoportosítsák át, vagy akár meg is szüntessék az érintett osztályokat. A státusztörvényben foglalt intézkedéseket és változtatásokat a PDSZ itt foglalta össze.

A kezdeményezéshez csatlakozott a Hívatlanul csoport, Az ADOM Diákmozgalom, a TASZ - Társaság a Szabadságjogokért, a Magyar Anyák, a Civil Bázis, az Ejha! – Emberi jogi nevelők hálózata és az aHang is.

 

 

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.