Sok gyereknek tényleg az iskolai ebéd jelenti a nap fénypontját. Most segíthettek rajtuk Közoktatás
Eduline

Sok gyereknek tényleg az iskolai ebéd jelenti a nap fénypontját. Most segíthettek rajtuk

Jelképes, 350 forintos mozijegy megvásárlásával lehet segíteni a Nógrád megyei Szirák községben élő gyerekeket és az ottani iskolát. A Milk című hatperces rövidfilm szereplői a helyi iskolások.

A Móra Ferenc-novella alapján készült Milk című rövidfilm főszereplője Hajduk Károly, aki a helyi tanítót alakítja. A gyerekeket pedig maguk a sziráki iskolások alakítják – írja a Népszava.

A valóságos elemekkel tarkított fiktív történet érzékletesen mutatja be a település atmoszféráját és az ott élő gyerekek életét. Sokuk számára az iskolai étkezés jelenti a nap fénypontját.

„A filmmel olyan hátrányos helyzetű emberek életét akartam elmesélni, akikre több figyelmet kellene fordítanunk” – mondta a lapnak Ferenczy Ádám rendező.

A film főszereplője Rebeka, aki az iskolában szétszórt, dolgozatírás közben puskázik, és aki az osztálytársaihoz hasonlóan alig várja, hogy napközben megérkezzen a konyhára a friss tej. Amikor azonban megkapja a meleg italt, azt nem issza meg, hanem rejtélyes módon eltűnik vele az udvaron, így a tanára egyik nap követni kezdi.

A megtekintések után befolyt összeg - a mozijegyet a Cinego oldalán lehet megvenni - a Szirák Polgárosodásért Alapítványhoz kerül, amely azt a helyi gyerekek iskolai étkeztetésére és a körülmények javítására, valamint a film helyszínéül szolgáló közösségi ház felújítására fordítja.

Kiderült, hány elsősnek kellett idén évet ismételnie Közoktatás Kurucz Tünde

Kiderült, hány elsősnek kellett idén évet ismételnie

Még mindig toronymagasan elsőben a legnagyobb az évismétlők aránya – derült ki az Oktatási Hivatal szerkesztőségünk részére megküldött adataiból, ugyanis az elmúlt tanév végén százból továbbra is mintegy öt olyan gyerek volt, akiknek idén újra kell járniuk az első osztályt. Rajtuk kívül ötödikben és hetedikben is magas volt a bukási arány.