A Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium harmincöt tanára és dolgozó is polgári engedetlenségi akcióba kezdett szerdán.
„A figyelemfelkeltő akcióban való részvételünkről önállóan, egyenként, jogtudatos állampolgárként döntöttünk. Tudatában vagyunk annak, hogy tettünkkel szabályt szegünk, s annak ránk nézve hátrányos következményeit vállaljuk. Akciónk nem irányul kollégáink ellen, nem irányul az iskolánk vezetősége ellen, nem irányul az iskola fenntartója ellen. És főleg nem irányul tanítványaink és tanárjelöltjeink ellen, sőt: az ő érdekeiket szem előtt tartva cselekszünk” – írják nyilatkozatukban.
Kiemelik, hogy ők is a sztrájkrendelet ellen tiltakoznak, amely – vélik – alkalmatlanná teszi a sztrájkot az érdekérvényesítésre, „végképp kiüresíti a munkavállalói jogérvényesítés ezen formáját, így alaptörvénybe foglalt jogunktól foszt meg”.
Szerdán egyébként az ország legjobb gimnáziumaiban (is) tiltakozni kezdtek tanárok, nem vették fel például a munkát a budapesti ELTE-gyakorlókban, így a rangsorok élén álló Radnótiban sem. Az Eötvösben már múlt héten akcióztak a tanárok.
Folyamatosan frissülő tudósításunkat itt találjátok:
Miért "néma" a magyarok fele? |
Érdemes-e már gyerekkorban elkezdeni a nyelvtanulást? Mire jó a „babaangol” és az „ovis német”? Milyen két tannyelvű iskolák működnek Budapesten, és milyen képzést kínálnak? Mennyibe kerül a nulláról eljutni a B2-es szintig? Ezeket a kérdéseket is megválaszoljuk a HVG Nyelvtanulás 2022 kiadványában, amely a nyelvvizsga előtt állóknak is segít. Hogy könnyebb legyen választani, összehasonlítottuk a legnépszerűbb vizsgatípusokat, megnéztük a feladatokat és az árakat, sőt még a szakmai és az online nyelvvizsgákat is. És persze annak is utánajártunk, miért „néma” – vagyis miért nem beszél idegen nyelveket – a magyarok fele. A HVG Nyelvtanulás 2022 kiadványt keressétek az újságárusoknál vagy rendeljétek meg itt. |