Plusz egy év óvoda, kötelező oltás az iskolákban és szigorítás az egyetemeken: ezek a hét hírei Közoktatás
Eduline

Plusz egy év óvoda, kötelező oltás az iskolákban és szigorítás az egyetemeken: ezek a hét hírei

Már alig van olyan egyetem, ahol nem maszkot viselniük a hallgatóknak az épületen belül, sok egyetem pedig már a kötelező oltást is elrendelte az oktatóknak. A minisztérium a közoktatásban is elrendelte az oltást, aki nem oltatja be magát, nem is dolgozhat. Ez a hét sem telt eseménytelenül az oktatásban, mutatjuk a legfrissebb és legfontosabb híreket.

Ha dolgozni akarnak, december 15-ig kell beoltatniuk magukat a tanároknak

Az első dózist december 15-ig kell beadatniuk maguknak az oltatlanoknak, a második oltást pedig az oltóorvos által meghatározott időpontban. Ha valaki egydózisú oltóanyagot választ (ami a Janssen lehet), akkor szintén december 15-ig kell beadni a védőoltást.

Aki nem oltatja be magát, azt fizetés nélküli szabadságra küldik, majd rá egy évre el is bocsáthatják, ha addig nem oltatja be magát.

A Nemzeti Pedagógus Kar (NPK) elnöke is aggodalmát fejezte ki az állami oktatási-nevelési intézmények dolgozóinak kötelezően elrendelt koronavírus elleni védőoltással kapcsolatban.

Minden állami egyetem munkavállalójának kötelező lesz az oltás

Módosította az Innovációs Technológiai Minisztérium (ITM) a felsőoktatási intézményeknek szóló, a járványügyi helyzetre reagáló ágazati ajánlását.

Budapesten már szinte nincs olyan egyetem, ahol ne lenne kötelező maszkot viselni. A magyar felsőoktatás gyorsan reagált a romló járványhelyzetre. Itt a frissülő lista az egyetemekről, ahol már most kötelező a maszk.

Alig került a mozikba, de már érettségi tétel lett a Toxikoma

Így lehet az iskolakezdés halasztását és a plusz egy év óvodát kérni: minden részlet egy helyen

Hogyan, hol és mikor kell kérelmezni, hogy az iskolára még nem elég érett hatéves plusz egy évig az óvodában maradhasson? Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat.

Változnak a felvételi pontszámítási szabályai, itt vannak a legfontosabb részletek

Változtak a felsőoktatási felvételi pontszámítási szabályai: a korábbinál több tanulmányi versenyért jár pluszpont, és könnyebben juthatnak be az egyetemekre, főiskolákra azok is, akik önkéntes katonai szolgálatot teljesítenek. A kétéves felsőoktatási szakképzések hallgatói is jól jártak a módosításokkal, egyszerűbb lesz továbbtanulniuk alapszakokon. Mutatjuk a 2022-es szabályokat.

Legyen kötelező a maszk, ezt kéri az egyetemektől és főiskoláktól a rektori konferencia

A Magyar Rektori Konferencia elnöksége - a jelenléti oktatás folytatása mellett - a távolságtartás és kötelező maszkhasználat előírását javasolja a felsőoktatási intézményeknek.

Nem szeretnél lemaradni a legfontosabb információkról? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre itt vagy kattints az oldal tetején a feliratkozás gombra.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.