Révész Máriusz szerint nincs olyan kaotikus iskolarendszer egész Európában, mint itthon Közoktatás
Csik Veronika

Révész Máriusz szerint nincs olyan kaotikus iskolarendszer egész Európában, mint itthon

A bérrendezés nem várhat? Kifejezetten alacsonynak nevezte a magyarországi tanári fizetéseket Révész Máriusz, kormánybiztos, fideszes országgyűlési képviselő.

Ilyen kaotikus iskolarendszer nincs Európában, mint amilyen Magyarországon van”

– mondta a Partizánnak adott interjújában az aktív Magyarországért felelős kormánybiztos. Révész Máriusz a rendszerváltás legnagyobb tévedésének nevezte az iskolák szerkezeti átalakítását - foglalta össze az ATV Híradója.

A kormánybiztos szerint a legjobb tanulók 6 és 8 osztályos gimnáziumba emelésével, és a szabad iskolaválasztással óriási egyenlőtlenségek alakultak ki a diákok között. A hátrányos helyzetű tanulók tízszer kevesebb eséllyel tudnak jó eredményt elérni, mint azok, akik jobb módú családokból származnak - véli.

A fideszes politikus azt is hozzátette, szerinte az oktatás színvonalát a tanárok bérének emelésével lehet növelni, itthon ugyanis a tanári fizetések „kifejezetten alacsonyak”. „Teljesen biztos vagyok benne, hogy ezt néhány éven belül rendezni kell” – fogalmazott.

Mennyi az annyi?

A Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke szerint a pedagógusok bérét még mindig a 2014-ben befagyasztott alapból, a 101 500 Ft-os minimálbér összegéből számolják. Most egy pályakezdő pedagógus körülbelül bruttó 230 ezer forintra számíthat. A szakszervezetek szerint a bérrendezés nem várhat tovább, azonban a béremelés úgy tűnik, a jövő évi költségvetésben sem szerepel.

Egyelőre nem lát költségvetési garanciát az egyetemi-főiskolai dolgozók szeptemberre és januárra ígért kétszer 15 százalékos béremelésére a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) sem. Pedig a fizetések siralmasak, a fiatal oktatók nem csak a versenyszférában, még a közoktatásban is magasabb bérre számíthatnak, miközben ambiciózus célokban nincs hiány – a miniszterelnök azt várja, hogy a modellváltó egyetemek „Magyarország lokomotívjaként” húzzák előre a gazdaságot. A témában ma megjelent anyagunkat itt olvashatjátok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!