Rövidebb lesz a nyári szünet, hosszabb a téli vakáció több amerikai körzetben Közoktatás
Eduline

Rövidebb lesz a nyári szünet, hosszabb a téli vakáció több amerikai körzetben

A legtöbb európai és egyesült államokbeli iskolában még javában tart a nyári szünet, Los Angeles oktatási körzeteiben azonban már pénteken megkezdődött a 2011/2012-es tanév.

Az új rendszert – amely szakít a tanév hagyományos felosztásával – 2010-ben fogadták el, először a 2011/2012-es tanévről szóló rendeletet állították össze az új szabályok szerint, írja a Los Angeles Times.

Az Egyesült Államok iskoláiban általában a Labor Dayt követő kedden kezdődik a tanév, ez a nap idén szeptember ötödikére esik. A Los Angeles-i diákok azonban kénytelenek már most visszatérni az osztálytermekbe, cserébe viszont az eddiginél jóval hosszabb ideig tart majd a téli szünet.

Hamarabb kezdődik a tanév, de hosszabb lesz a téli szünet


A tanévet két szemeszterre osztják, köztük a téli vakációval: több középiskolában augusztus első hetében kezdődött meg az első félév, február 3-án startol majd a második szemeszter, amely június 22-én fejeződik be.

Tizenhét általános iskolában később, augusztus közepén folytatódik a tanítás: ezekben az intézményekben háromhetes lesz a téli szünet, a második szemeszter január 9-én kezdődik, és június 1-ig tart majd. A diákok már a téli szünet előtt letehetik a féléves vizsgáikat, így a vakációt nem kell tanulással tölteniük.

„Ez egy fontos lépés afelé, hogy főiskolai-egyetemi hangulatot vigyünk a középiskolákba” – mondta a lapnak Lydia Ramos, az oktatási körzet szóvivője. Mikor kezdődik, meddig tart a 2011/2012-es tanév? A legfontosabb dátumokról szóló összefoglalónkat itt olvashatod el.

eduline
Nem vettek fel az egyetemre? Mutatjuk, milyen lehetőségeitek vannak Érettségi-felvételi Gál Luca

Nem vettek fel az egyetemre? Mutatjuk, milyen lehetőségeitek vannak

Megérkeztek a 2025-ös felvételi ponthatárok, ám nem mindenki örülhetett a szerdai SMS-nek. Több tízezer jelentkező maradt le a vágyott szakokról, sőt sokan egyáltalán nem kerültek be semmilyen képzésre. Ha te is azok közé tartozol, akik nem nyertek felvételt, ne keseredj el: több alternatíva is a rendelkezésedre áll. Cikkünkben összegyűjtöttük, milyen lehetőségek közül választhatsz, ha első körben nem sikerült bejutni az egyetemre vagy főiskolára.