Magyar Internet Média és Web Díj 2008 Közoktatás
Edupress

Magyar Internet Média és Web Díj 2008

Magyar Internet Média és Web Díjat hirdet az Informatikai Oktatás Szolgáltató és Informatika Alkalmazási Kft. a Számalk Zrt. és a Gábor Dénes Főiskola támogatásával, amelyre többek mellett oktatási intézmények is pályázhatnak.

A verseny célja a tudatos nevelés, az internet igazi értékeinek átvitele az új generáció számára, valamint útmutatás a tudatos továbbfejlődés irányába. A szervezők célja, hogy a mindennapjainkban használatos számítógép és internet használatában segítséget nyújtsanak a fiataloknak, hogy miként tudnak ott értéket létrehozni, és eligazodni a felmérhetetlen adathalmazban.

Az általános iskolák, illetve tanulóik nevezési díj befizetése nélkül indulhatnak a versenyen, hiszen az egyik fő cél éppen az, hogy a tehetséges fiatalok megméressék magukat. A többi oktatási intézménynek tízezer forint a nevezési díj. A pályamunkákat hozzáértő, tárgyilagos szakemberek bírálják el, mely jó lehetőség arra, hogy a pályázók lemérjék tudásukat, illetve azt, hogy milyen területeken kell még fejlődniük.A nevezésnél meg kell jelölni az oktatási kategóriát, a versenyre nevezhetnek általános-, középiskolai tanulók, valamint felsőoktatási hallgatók, intézmények is.

Versenyszabályok és bírálati szempontok web kategóriában

Magyar Internet Média és Web Díj 2008

Nevezni csak működő honlappal, vagy saját, programozást igénylő munkával lehet. Nem lehet nevezni olyan munkával, aminek a tartalma nem felel meg az általánosan elfogadott emberi normáknak, törvényes előírásoknak. A pályázat beadásakor figyelni kell arra is, hogy a felhasznált képek, audio és video file-ok, szövegek saját tulajdonúak legyenek, vagy rendelkezni kell meghatalmazással a felhasználásra vonatkozóan. A pályázat nem sérthet szerzői jogokat, szabadalmakat.

A zsűri öt szempont alapján értékeli a honlapokat, pontozza a megjelenést, vagyis a honlap színeinek összhatását, grafikai megjelenítését, a tér kihasználtságát, a következetes felépítést, gyors és könnyű eligazodást, a fotók, tipográfiai elemek, színek egységes összhatását és a gyors letöltési időt. Szempont az értékelésben a megfelelő tartalom, az információk, szolgáltatások, eszközök, termékek, kapcsolatok összessége. A zsűri figyeli a honlap funkcionalitását, vagyis azt, hogy a szövegek, képek és egyéb tartalmak és kapcsolatok tökéletes harmóniában működnek-e. Az értékelés során továbbá számít a felhasználhatóság és a sztenderdeknek való megfelelés.

Versenyszabályok és bírálati szempontok média kategóriában

Média kategóriában az internetre jellemző műveket várnak a szervezők, melyek egyedi értékeket hordoznak (maximálisan öt perc időtartam) Slideshow, Spot, Animáció vagy Film kategóriákban. A négy kategórián belül az oktatás, a reklám, a humor és a sport témakörében várják a pályázatokat. A média kategóriában alapvetően egy rövid történetet kell elmesélni és megfelelő módon lezárni, a képek, jelenetek egymásutánisága döntően befolyásolja a zsűri véleményét. Fontos szempont, hogy a különböző művészi elemek felhasználása, alkalmazása (pl. áttünések, keretek, effektusok), a zene és kép összhangja mennyiben járul hozzá a mű mondanivalójának megértéséhez, élvezhetőségéhez.

A zsűri egységes szempontrendszer szerint bírálja el a pályázatokat, de emellett az internetet használók népes tábora is véleményt mondhat a benevezett alkotásokról. A versenyműveket a 4 fő honlapon (www.mediadij.hu, www.webdij.hu, www.mediaaward.hu, www.webaward.hu) lehet értékelni. A zsűri szakmai és közönségdíjakkal értékeli a munkákat.

A pályázatok beadási határideje július 25. Bővebb infó itt olvasható.

(www.edupress.hu)

Nehéz átlátni, de nem lehetetlen - itt vannak a 2025-ös felvételi pontszámítási szabályai Érettségi-felvételi Székács Linda

Nehéz átlátni, de nem lehetetlen - itt vannak a 2025-ös felvételi pontszámítási szabályai

Bár maradt az 500 pontos rendszer, a korábbi évekhez képest 2024-ben megváltozott a felsőoktatási felvételi pontszámításának összes szegmense. Kevesebbet érnek a középszintű érettségik, a többletpontokról és a pontszámításhoz szükséges érettségi tárgyakról pedig központi szabályok helyett az egyetemek dönthetnek. A diákok többsége még nem annyira látja át az új rendszert, ezért mi is segítünk azt megérteni.