Bevezetik az országos felsőoktatási kompetenciamérést és bővül a digitális tankönyvtár is az Oktatási Hivatal (OH) kiemelt programjának köszönhetően, amely mintegy kétmilliárd forintos uniós támogatásból 2019 szeptemberéig valósulhat meg - közölte a hivatal.
A projekt célja olyan rendszerek kialakítása, amelyek segítik a diákok felsőoktatásba való belépését és bennmaradását - írták. Mint kifejtették, a program az átfogó fejlesztés érdekében a felsőoktatás számos szegmensére kiterjed. Bevezetik a többi között az országos felsőoktatási kompetenciamérést és ágazati rendszert alakítanak ki a tanulók szociális helyzetének nyomon követésére, továbbá funkcionális és tartalmi elemekkel bővül a digitális tankönyvtár.
Megújul a diplomás-pályakövető rendszer (DPR), továbbá lehetővé válik a felsőoktatásba való bejutás, illetve a lemorzsolódás, valamint a továbbtanulás jellemzőinek és a munkaerőpiaci elhelyezkedésnek az elemzése is.
Az OH a kutatások előkészítéseként a felsőoktatási információs rendszert megújítva adatbázisokat fejleszt. A projektben feldolgozott adatok és elemzések széles köre lehetővé teszi, hogy a felsőoktatási intézmények megfelelő támogatást biztosíthassanak a hallgatóknak képzésük eredményes elvégzésére - közölte a hivatal.
A program az Európai Unió 1,931 milliárd forintos támogatásából valósulhat meg. Az OH 2019. szeptember 30-ig valósítja meg a projektet, annak nyitórendezvényét január 18-án tartják, a 18. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon.
Rossz hír az egyetemistáknak: több tízezren maradnak le a legfontosabb ösztöndíjakról
Évek óta nem emelkedtek a tanulmányi ösztöndíjak, jelentős − több tízezer forintos − támogatásra csak a kiemelkedő tanulmányi-tudományos eredményű egyetemisták, a tanulás mellett versenyszerűen sportolók és néhány kiemelt szak hallgatói számíthatnak. A HVG Diploma 2018 cikke. Lassan egy Nyíregyháza-Budapest retúrjegyre sem elég a tanulmányi ösztöndíj minimumösszege, amivel jó néhány elsőéves szembesül majd márciusban, amikor megkapja első ösztöndíját.