Remélhető, hogy a Magyar Követeléskezelő Zrt. (MKK) rugalmasabb lesz a diákhitel-követelések behajtásánál, mint a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) volt - nyilatkozta a keddi Magyar Nemzetben Vámosi Péter, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) elnökhelyettese.
Kiemelte: az MKK a volt hallgatókkal például egyedi megállapodásokat köthet, aminek során az adós élethelyzetéhez jobban igazodó megállapodás születhet.
Januártól lép életbe az a kormányrendelet, miszerint a felmondott diákhiteleket a Diákhitelközpont először az MKK-nak kell hogy átadja. Az eddig érvényben lévő, 2012-ben hozott jogszabály alapján rögtön a NAV-hoz kerültek a problémás ügyfelek, az adóhatóságnak kellett behajtania a tartozást.
Az új szabályozás szerint később indul el az adóhivatali eljárás azoknak a - kis arányú - hitelszerződéseknek az esetében, amelyeket a kölcsön felvevői nem tudnak visszafizetni - hangsúlyozta Vámosi Péter.
Így trükközhetnek az egyetemisták a diákhitellel: befektetésnek sem rossz?
A diákhitel I. keretében fölvett összeget a legjobban lakás-takarékpénztárban lehet fialtatni - mondta Trencsán Erika, a BankRáció.hu szakértője a szombati Magyar Nemzetben. Egy családban több ember is köthet lakáskasszás szerződést, minimálisan négy évre, havi 20 ezer forintos vállalás mellett, ami három szerződés esetében 60 ezer forint befizetését jelenti.