Júliusig huszonegy oktató bocsát el az ELTE Bölcsészettudományi Kara, a felsőoktatási intézmény állami támogatása...
Júliusig huszonegy oktató bocsát el az ELTE Bölcsészettudományi Kara, a felsőoktatási intézmény állami támogatása ebben az évben ugyanis 4,5 milliárd forinttal csökkent - írja az Index, amely úgy tudja, a bölcsészkaron nemrég arról tartottak értekezletet, hogy hogyan készüljenek fel kevesebb oktatóval a szeptembertől induló tanévre.
Az értekezleten felmerült, hogy az eddig megszokott 20 fő körüli szemináriumok helyett 30-40 fős szemináriumok is lehetnek. Az egyetem vezetése olyan terven is dolgozik, amellyel sorsolnák a kurzusokra a hallgatókat.
Ez a hallgatók életét igencsak megnehezítené az egymásra épülő kurzusoknál. Ha valaki a sorsoláson nem kerül be egy szemináriumra, azt csak a következő félévben tudná fölvenni, így tanulmányai elnyúlnának. Az Index szerint szerint az értekezleten az is szóba kerül, hogy a termek jelentős része nem alkalmas nagyobb létszámú szemináriumok megtartására. Az ELTE ráadásul azt is tervezi, hogy bizonyos épületeket és épületrészeket - ugyancsak anyagi okok miatt - magánszemélyeknek, cégeknek, oktatási intézményeknek adnának bérbe.
Az ügyben keresték Dezső Tamást, a bölcsészkar dékánját, de nem sikerült elérni. Fábri György, az ELTE szóvivője és rektorhelyettes azt mondta: a bölcsészkar belső ügyeit nem ismeri, a megszorítások miatt viszont az egész egyetemen mindenhol folyamatosan gondolkodnak a következő évről, próbálnak új stratégiát kidolgozni, mindemellett sok rémhír és félreértés is terjed.