Okostelefonnal irányítható robotot fejlesztettek magyar egyetemisták Felsőoktatás
Eduline

Okostelefonnal irányítható robotot fejlesztettek magyar egyetemisták

Okostelefonnal irányítható robot, szívdiagnosztikai tapasz és gyógyszerfejlesztési eszköz – ezeket az ötleteket találták a legjobbnak a Kairos Society Hungary egyetemisták számára meghirdetett startupversenyén.

„Érezhető, tapintható volt az energiaszint, az izgalom, a nyitottság és érdeklődés” - nyilatkozta Balogh Péter, zsűritag, az NNG Kft. ügyvezető igazgatója a Student Venture Competition döntőjéről.

A versenyen hét csapat mutathatta be ötletét a magyar startupvilág képviselőinek, a csapatok felkészülését David Trayford, Weszl Miklós, Duda Ernő és Müller Tamás segítette. A versenyzők közötti sorrendet a Bojár Gábor, Hild Imre, Balogh Péter, Nagy László, Szabó Balázs, Kovács Patrik, Szirtes Marcell és Károlyi Antal alkotta zsűri határozta meg.

A versenyt a Robophone csapata nyerte, amely Kaliforniában, a Globan Summiton mutatkozhat be. Olyan üzletemberekkel találkozhatnak, mint Bill Gates vagy Richard Branson, de az eseményen Bill Clinton is részt vesz. A hallgatók egy olyan robotot fejlesztettek ki, amely IOS, illetve Android operációs rendszerrel rendelkező okostelefonnal irányítható. A termék célja, hogy a gyerekeket játékos és grafikus úton tanítsa meg a programozásra.

Így néz ki a Robophone

A második helyet a Stressgraph csapata szerezte meg. Egy olyan bőrtapaszt fejlesztettek ki, amely a szív fölé helyezve méri a stressz által kiváltott tüneteket, majd a kapott adatokat elküldi az okostelefonra, ahol egy algoritmus ezeket számokká konvertálva megjeleníti. Az applikáció a felhasználó stressz értékeinek valós idejű, hosszútávú nyomonkövetését teszi lehetővé.

A dobogó harmadik fokára a Vitrolink csapata állhatott: egy olyan eszközt fejlesztenek, amely hatalmas segítség lehet az ipari laborokban dolgozó kutatók számára, valamint segíthet gyógyszerfejlesztéssel foglalkozó cégek költségeinek csökkentésében.

A rendezvény vendége Dale J. Stephens a 22 éves amerikai vállalkozó volt, aki a Facebook korai befektetője, Peter Thiel által alapított ösztöndíj, a Thiel Fellowship nyertese. Előadásában az általa alapított UnCollage nevű vállalkozást, illetve az ezáltal elindított társadalmi megmozdulást mutatta be, melynek célja, hogy megvátoztassa azt a hagyományos gondolkodásmódot, miszerint a diplomaszerzés elengethetetlen feltétele a siker elérésének.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.