Németország nem is külföld tanulás szempontjából? Felsőoktatás
Eduline

Németország nem is külföld tanulás szempontjából?

Ezt állítja a Századvég alapítvány vezető kutatója, és így máris sokkal kevesebb fiatal akarja elhagyni az országot - statisztikailag.

A Magyar Időkben magyarázta a Magyar Ifjúságkutatás eredményeit Bauer Béla, a Századvég vezető kutatója.

A kutatásban szerepel, hogy 2016-ban a 15-29 éves fiatalok egyharmada azt tervezi, külföldön tanul, vagy vállal munkát. Emellett a fiataloknak kevesebb mint fele ért egyet azzal a kijelentéssel, hogy "Életem nagy részét inkább Magyarországon szeretném leélni, mint bármely más országban".

Ezt oldotta fel Bauer azzal, hogy a következőt írt a kormánypárti lapba: "az EU-28-at, amihez mi is tartozunk, munkavállalás vagy tanulás szempontjából indokolatlan külföldnek nevezni, hiszen az EU-n belül közös munkaerőpiacról beszélünk. A gyorsjelentés szerint alig három százalék azok aránya, akik valóban külföldön, tehát az unión kívüli országban vállalnak munkát."

A logika szerint tehát ha Németországba, vagy Nagy-Britanniába mész tanulni vagy dolgozni, gyakorlatilag itthon maradsz.

(hvg.hu)

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.