Botrányos buli miatt vizsgálódik az egyik román egyetem Felsőoktatás
Eduline

Botrányos buli miatt vizsgálódik az egyik román egyetem

Táncoslányokat hívtak a zsilvásárhelyi Constantin Brancusi Egyetem hallgatói a gólyabált követő bulira, néhányan...

Képünk illusztráció

Táncoslányokat hívtak a zsilvásárhelyi Constantin Brancusi Egyetem hallgatói a gólyabált követő bulira, néhányan pedig meztelenre vetkőztek - írja a manna.ro.

A buliról néhány egyetemista felvételt készített a telefonjával, a képek azonban eljutottak az egyetem vezetőihez is, akik vizsgálatot indítottak az ügyben. "Az is szóba jöhet, hogy az érintett diákokat kicsapjuk az egyetemről" - mondta az intézmény szóvivője.

A bulin az egyetem hallgatói önkormányzatának vezetője is részt vett, de azt állítja, otthagyta a csoporttársait, amikor látta, hogy mi zajlik. A buli szervezője szerint a táncoslányokat valóban nem lehetett kontrollálni, de azt nem érti, miért indított vizsgálatot az egyetem.

Van, ahol 90 százalékos a bezuhanás - eltűnnek az egyetemista és a 30 év fölötti nyelvvizsgázók Nyelvtanulás Székács Linda

Van, ahol 90 százalékos a bezuhanás - eltűnnek az egyetemista és a 30 év fölötti nyelvvizsgázók

Azok, akik a középiskolás éveik alatt nem szereznek nyelvvizsgát, valószínűleg már nem is fognak. Erre mutatnak rá legalábbis az Oktatási Hivatal Nyelvi Akkreditációs Osztályának adatai, amelyek szerint nem csak a ritkább nyelvekből vizsgázók vannak eltűnőben, hanem huszonéves egyetemisták és a 30 éven felüliek is.