Már a rektorhelyettes sem bizakodik: egyre kisebb az esély, hogy Budapesten marad a CEU Felsőoktatás
Eduline

Már a rektorhelyettes sem bizakodik: egyre kisebb az esély, hogy Budapesten marad a CEU

Ha az a kérdés, hogy a CEU a jelenlegi formájában, mindezekkel a programokkal, tanszékekkel, kutatási projektekkel maradhat-e Budapesten: erre már kevesebb mint 50 százalék esélyt látok – mondta Enyedi Zsolt, a CEU rektorhelyettese az RTL Klubnak.

"Ha a kormány szerette volna itt tartani az egyetemet, akkor tett volna lépéseket ebben az irányban"- tette hozzá az RTL Híradó kérdésére.

A rektorhelyettes azt mondta, elképzelhető, hogy Budapesten csak a könyvtár egy része vagy felnőttoktatási kurzusok marad, az érdemi oktatási tevékenység viszont más városba, például Prágába vagy Bécsbe kerülhet.

Enyedi Zsolt szerint nem akarnak költözni, már csak azért sem egy ilyen döntés a dolgozóikon és családtagjaikon keresztül akár tízezer ember életét befolyásolná. A lex CEU-ról itt találjátok legfrisebb cikkeinket.

Uniós eljárás indul Magyarország ellen a lex CEU miatt

Brüsszel nekimegy a CEU-t ellehetetlenítő törvénymódosításnak. Figyelmeztető levelet küld a magyar kormánynak az Európai Bizottság, mert az április elején elfogadott felsőoktatási törvény indokolatlanul szigorú feltételekhez köti a külföldi egyetemek működését Magyarországon - tudta meg az Index. Ez az első lépése a kötelezettségszegési eljárásnak.

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.