Online és petícióval is tiltakoznak az ELTE Bölcsészettudományi Karának tanárai és hallgatói a nyugdíjas korú oktatók...
Online és petícióval is tiltakoznak az ELTE Bölcsészettudományi Karának tanárai és hallgatói a nyugdíjas korú oktatók elbocsátása ellen. Az ELTE Angol-Amerikai Intézete arra kéri a BTK vezetését, hogy ne nyugdíjazzák Nádasdy Ádám nyelvészt, és ne küldjék fizetetlen szabadságra Dávidházi Pétert.
"Nádasdy Ádám 66 éves és az ELTE BTK, „az ország legelső egyetemének legelső kara” végső szorultságában úgy határozott, hogy nyugdíjba küldi, és nem tart igényt arra, hogy tovább hallgatókat oktasson – jóllehet professzorként még négy évig, 70 éves koráig oktathatna. Kevés döntést lehet elképzelni, amely ennél rövidlátóbb lenne" - írják.
A Reneszánsz tanulmányok mesterszak hallgatói petícióval tiltakoznak Horváth Iván nyugdíjazása ellen, amelyet a professzor szobájánál helyeztek el. "Úgy véljük, hogy a Tanár Úr értékközvetítő és -teremtő munkája nélkül az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának több területén, így például a Régi magyar irodalom tanszéken, de főképp a Reneszánsz tanulmányok mesterképzésen folyó munka a továbbiakban kérdésessé válik" - írják.
Dezső Tamás dékán múlt szombaton jelentette be: a rossz anyagi helyzet miatt huszonkét oktatójától válik meg a bölcsészkar: nyugdíjas korú, 62, illetve 65 év fölötti kollégákról van szó. További tíz, félállásban dolgozó oktatójukat pedig arra kérik, hogy igényeljenek fizetés nélküli szabadságot az év végéig. Kedden a BTK-n, csütörtökön pedig a Corvinus Egyetemen tiltakoztak hallgatók és oktatók az elbocsátások ellen, élőlánccal véve körül az épületeket: erről itt és itt olvashattok.
Az ELTE pénteken jelentette be: professor emeritusként, fizetés nélkül tovább alkalmazná a tanárok egy részét.