A felsőoktatás nem munkaerőképzés: ezt állítja egy professzor Felsőoktatás
Eduline

A felsőoktatás nem munkaerőképzés: ezt állítja egy professzor

Azt is megmondja, mi alapján érdemes szakot választani.

Rhett Allain fizikaprofesszor a Wiredbe írt publicisztikát arról, hogy egyáltalán nem probléma, ha a felsőoktatás nem egyes munkákra készít fel, sőt.

Allain szerint egyébként sem szabadna gazdasági okokból szakot választani. Két dolog kell ugyanis - írja -, egyrészt az érdeklődés, és kisebb részben a nehézség. Mindenképp olyan szakot érdemes választani, ami érdekel, még ha sok unalmas rész is lesz majd a tanulmányok alatt. Nem érdemes a könnyűnek ítélt szakokat sem választani, hiszen azokban nincs semmi kihívás.

Ráadásul azért sem érdemes összekeverni a felsőoktatást a munkaerőképzéssel, mert rengeteg olyan munkakör van manapság, ami 10 évvel ezelőtt nem is létezett, így valószínű, hogy pár év múlva szintén újak jönnek majd létre, amire ma még lehetetlen szakembereket képezni.

Allain szerint, akit érdekel, nyugodtan menjen művészettörténésznek, hiszen később egy csomó más munkakörben is el tud helyezkedni, a tanulással pedig jobb ember lesz. Szerinte a főiskola ugyanis olyan, mint az edzőterem: az ember fut, súlyt emel, kosarazik, mindezt azért, hogy fitt legyen, és jobban teljesítsen az élet egyéb területein.

Érdemes elolvasni az írás többi részét is, itt találjátok.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.