Magyarországon és a világon is az elsők között.
"Együttműködési megállapodást kötött a Neumann János Egyetem és a Promptmaster annak érdekében, hogy elősegítsék a mesterséges intelligencia felsőoktatásba való integrálását. A közös munka első lépéseként elindítják az ország első akkreditált ChatGPT egyetemi képzését, mely szabadon választható tárgyként fut majd februártól" - írják a lapunknak küldött sajtóközleményben.
A 47 országban oktató cég segítségével a diákok egy 2 kredites szabadon választható tantárgy keretében sajátíthatják el, hogyan nyerhetnek ki pontos, és jó minőségű válaszokat a nyelvi modellből. A közlemény szerint a Neumann János Egyetem kurzusán megszerzett készségek birtokában a diákok "bármilyen szellemi munkát hatékonyabban, és gyorsabban végezhetnek el, amely versenyelőnyt biztosíthat számukra a munkaerőpiacon," ráadásul mindezt a világon az elsők között.
“Hiszünk abban, hogy a ChatGPT képességeinek elsajátítása egy új korszakot nyit meg hallgatóink előtt. A nyelvi AI rendszerek alkalmazását pedig nem csak az oktatásban, hanem a kutatás-fejlesztési projektjeink kapcsán is célunk alkalmazni" - mondta Berczeli Miklós, a Neumann János Egyetem Pályázati Irodáért és Ipari együttműködésekért felelős megbízottja és adjunktusa.
A kezdeményezés ráadásul az oktatók munkáját is megkönnyíti, mivel az AI egy olyan tanársegédként funkcionál majd az egyetemen, aki "mindig rendelkezésre áll, sosem betegszik meg, nem vesz ki szabadságot, bármikor lehet zavarni és azonnal választ ad a kellő hozzáértéssel megfogalmazott kérdésekre."