Csak segítséget kért volna a házi feladathoz, halálosan megfenyegette az AI
„Halj meg, kérlek” – ezzel zárult a bekezdés, amiben nemcsak a konkrét felhasználó, hanem az egész emberi faj kihalását is „kérte” a Google Gemini.
„Halj meg, kérlek” – ezzel zárult a bekezdés, amiben nemcsak a konkrét felhasználó, hanem az egész emberi faj kihalását is „kérte” a Google Gemini.
Döbbenetesen élethű fotókat alkottak róluk.
A Corvinus Egyetemen lefuttatott kísérletek aggodalomra adnak okot a mesterséges intelligencia aktív használatával kapcsolatban az egyetemi órákon.
Ma már szinte az iskolában és az osztálytermekben is kikerülhetetlenek a digitális eszközök és alkalmazások. Bizonyos applikációk használhatók puskázásra, házi feladatok megoldására és fogalmazások írására, míg mások változatosabbá tehetik a tanórákat, színesebbé a tanulást és a számonkérést. Ahhoz viszont, hogy ez megvalósulhasson, ismerni kell őket.
A tiltás helyett a hatékony tanuláshoz való felhasználást javasolják.
Bár egyre elterjedtebb az AI és a ChatGPT-vel való visszaélés az egyetemeken, sok intézmény megtiltotta az ezeknek a felderítésére szolgáló eszközök használatát.
Bizonyos feladatokat mostantól a mesterséges intelligencia lát el.
A Logischool iskolahálózat 10. évfordulója alkalmából bejelentette a tananyagának jelentős bővítését, amiben a mesterséges intelligencia (MI) szélesebb körű oktatása is szerepet kap.
Nem jön ki a matekpélda eredménye, de nem tudjátok mit rontottartok el? – Kérhettek segítséget a Google új mesterséges intelligenciájától.
A kreativitást és emberi kapcsolatokat igénylő munkákkal egyelőre nem tudja felvenni a versenyt.
Magyarországon és a világon is az elsők között.
Egy online zaklatással foglalkozó szervezet szerint nem meglepő, hogy ez a gyakorlat ennyire elterjedt.
Impozáns homlokzat erősen századfordulós karakterelemekkel esetleg monumentális és minimalista – kíváncsiak vagyunk arra, hogy szerintetek melyik nagyobb egyetemnek van Magyarországon a legszebb épülete.