Kártérítést fizet az egyik magyar egyetem egy mozgáskorlátozott hallgatónak Felsőoktatás
Eduline

Kártérítést fizet az egyik magyar egyetem egy mozgáskorlátozott hallgatónak

Akadálymentesít és kártérítést fizet az a vidéki egyetem, ahol egy mozgáskorlátozott hallgató nem tudta elkezdeni a képzést, mert nem tudott volna bejárni az órákra.

A Blikk azt írja, Trexler Erik az egyik vidéki egyetem februárban induló tanárképzésére jelentkezett. Az intézmény oldalán az állt: "minden hallgatójának biztosítani kívánja tanulmányaik során az esélyegyenlőséget. A fogyatékos (speciális képzési igényű) hallgatókat támogatja, segíti a tanulásban, céljaik elérésében, számukra több odafigyelést és megértést, bizalmi, támogató légkört biztosítva."

A hallgató mégsem tudott bejárni az órákra, mert nincs akadálymentesítve az épület, ezért nem is iratkozott be. Az Egyenlő Bánásmódért Felelős Főigazgatósághoz fordult.

Az egyetem elismerte, hogy a mozgáskorlátozottak számára nem hozzáférhető náluk az oktatás, pedig honlapjukon ennek ellenkezőjét állították. Az intézmény külön egyeztetett a hallgatóval, akinek engedélyezték az online oktatást szeptembertől, és ígéretet tettek arra, hogy az akadálymentesítési munkákat hamarosan megkezdik.

Mivel így Trexler Erik tanulmányai fél évet csúsznak, az egyetem kártérítést is fizetett.

Nehéz átlátni, de nem lehetetlen - itt vannak a 2025-ös felvételi pontszámítási szabályai Érettségi-felvételi Székács Linda

Nehéz átlátni, de nem lehetetlen - itt vannak a 2025-ös felvételi pontszámítási szabályai

Bár maradt az 500 pontos rendszer, a korábbi évekhez képest 2024-ben megváltozott a felsőoktatási felvételi pontszámításának összes szegmense. Kevesebbet érnek a középszintű érettségik, a többletpontokról és a pontszámításhoz szükséges érettségi tárgyakról pedig központi szabályok helyett az egyetemek dönthetnek. A diákok többsége még nem annyira látja át az új rendszert, ezért mi is segítünk azt megérteni.