Hivatalosan is elindult az aláírásgyűjtés a Fudan-népszavazásért Felsőoktatás
Eduline/MTI

Hivatalosan is elindult az aláírásgyűjtés a Fudan-népszavazásért

Hivatalosan is elindították a Fudan Egyetem magyarországi létrehozása ellen indított népszavazás kiírásához szükséges aláírások összegyűjtését az ellenzéki pártok - ezt csütörtökön sajtótájékoztatón jelentették be.

Karácsony Gergely főpolgármester szerdán vette át a népszavazási kezdeményezésekhez szükséges aláírásgyűjtő íveket szerdán a Nemzeti Választási Irodában (NVI).

Még a nyáron nyújtott be öt kérdésben népszavazási kérdéseket, és végül két kérdésben kezdődhet meg az aláírásgyűjtés.

Az egyik az álláskeresési támogatás kilenc hónapra emeléséről, a másik pedig a Fudan-törvény hatályon kívül helyezéséről szól.

Nem feltétlen gyakornok kategóriában kezdenek az óvodai nevelők Közoktatás Kurucz Tünde

Nem feltétlen gyakornok kategóriában kezdenek az óvodai nevelők

Középfokú, technikusi képzettséggel, Pedagógus I. kategóriában, bruttó 654 ezres óvodapedagógusként is kezdhetnek az óvodai nevelők – derült ki az Oktatási Hivatal szerkesztőségünk részére küldött válaszából. Ehhez képest a frissen végzett diplomás óvodapedagógusok gyakornokként állhatnak munkába, ha nem volt korábban legalább 6 éves munkaviszonyuk.