Petíciót indítottak pázmányos hallgatók az online oktatásért, de egyelőre maradnak a személyes órák Felsőoktatás
Eduline

Petíciót indítottak pázmányos hallgatók az online oktatásért, de egyelőre maradnak a személyes órák

Kilencven százalékos az átoltottság, csak szórványosan voltak a félévben megbetegedések – ezt mondta a Pázmány Péter Katolikus Egyetem bölcsészkarának dékánja, akit a Telex arról a hallgatói petícióról kérdezett, amelyről két hete mi is írtunk.

Ha ezt az utolsó három hetet, ami még maradt a szorgalmi időszakból, szívesebben töltenéd te is az online oktatás keretén belül, kérlek, írd alá a petíciót - áll abban a petícióban, amelyet a Pázmány Péter Katolikus Egyetem bölcsészhallgatói indítottak két hete.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, az aláírásgyűjtést indító hallgatók felelőtlen döntésnek tartják, hogy az egyetem hagyományos formában folytatja a tanévet ilyen esetszámok mellett. Arra kérik az egyetemet, hogy álljanak át online oktatásra. A petíciót már több százan írták alá.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem dékánja a Telexnek azt írta, a karon az átoltottság közel 90 százalékos, csak szórványosan voltak a félévben megbetegedések. Fodor György szerint ezek a körülmények nem indokolják az online vagy hibrid oktatás bevezetését, különös tekintettel a gyakorlati jeggyel záruló kurzusok félév végi számonkéréseire. A kar nyílt napját egyébként csak online formában fogják megtartani.

A dékán külön kiemelte, hogy nem lehet általános hallgatói tiltakozásról beszélni a 4 ezer fős bölcsészkaron. Egy hallgató indított online petíciót, amelyhez közel 900-an csatlakoztak, de az aláírók személyazonossága nem állapítható meg egyértelműen, és az aláírók saját kommentjei szerint jelentős számban vannak olyanok is, akik nem hallgatói az egyetemnek.

„Ezt a véleménynyilvánítást is követjük, és a maga helyén figyelembe is vesszük, ahogyan a Hallgatói Önkormányzat által közvetített adatokat és jelzéseket is. Nem ítéljük el azokat, akik aggódnak a járvány miatt, és törekszünk minimalizálni a kockázatot” - írta a lapnak.

A campus területére azok egyébként nem léphetnek be, akik bizonyos időintervallumon belül koronavírus-fertőzésre jellemző tüneteket észlelnek magukon, és azok a védettnek nem minősülő személyek sem, akik bizonyos időintervallumon belül, megfelelő védőfelszerelés nélkül kerültek szoros kapcsolatba igazoltan koronavírusos személlyel. A koronavírusos megbetegedésről, vagy kontakttá válásról szóló bejelentéseket rögzítik, és a járványügyi döntéseknél figyelembe is veszik – tette hozzá.